Personel İşleri

2019 Yer Değiştirme Takvimi- Tayin Dönemleri

1 Kasım 2018 Tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından öğretmenler için 2019 yer değiştirme takvimi açıklandı. İl içi, il dışı ve özür gruplarının tarihinin belirlendiği bu takvimde başvuru, sonuç ve nakil tarihleri açıkça belirtilmiştir. Öğretmenlerin yer değiştirmeleri için süreç aşağıdaki tarihlere göre işleyecektir. Bu takvimde geçtiğimiz yıldan farklı olarak iki adet özür grubuna bağlı yer değiştirme hakkı tanınmıştır ve olası ikinci il içi ve ikinci il dışı ile ilgili henüz bir bilgi verilmemiştir.

2019 Yer Değiştirme Takvimi

Aşağıdaki takvimde bu tarihten sonraki 2019 yer değiştirme takvimi bilgisine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yer değiştirme nasıl yapılır(tayin nasıl istenir) konusunu yazımızın sonundan okuyabilirsiniz.

2019 yer değiştirme takvimi

Belirtilen takvime göre yapılacak ilk yer değiştirme öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemidir. İl içi yer değiştirme 21 Mayıs 2019 ile 24 mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Atamalar 29 mayıs 2019 tarihinde yapılacak olup ilişik kesme işlemi ise 14 Haziran 2019 tarihinden sonra yapılabilecektir.

Öğretmenler tarafından büyük rağbet gören öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme veya zorunlu hizmet yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemi için başvurular 10 Haziran 2019 Tarihinde başlayacak olup 14 Haziran 2019 Tarihinde sona erecektir. Atamalar 18 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olup ilişik kesme işlemleri seminer bitimi yani 28 Haziran 2019 tarihinden sonra yapılabilecektir. bu yer değiştirmede isteğe bağlı olarak il dışına gidebileceği gibi zorunlu hizmetini yapmak için de yer değiştirme talebinde bulunulabilecektir.

Özür grubu yani mazerete bağlı yer değiştirmeler eş durumu, sağlık özrü gibi sebepler ile yapılabilmekte olup başvurular 05 Ağustos 2019- 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında alınacaktır. 2 aşama yani tercih işlemleri ise 22 Ağustos 27 Ağustos tarihleri arasında yapılacaktır. Sonuçlar 29 Ağustosta açıklanacak olup 2 Eylül 2019 tarihi itibari il ilişik kesme işlemleri yapılabilecektir.

Atama takvimi resmi duyurusuna ulaşmak için tıklayın.

Tayin Nasıl İstenir

Yukarıda belirtilen yer değiştirmelerin başvuruları MEBBİS sistemi üzerinden yapılmaktadır. MEBBİS’e kişisel kullanıcı ile giriş yaptıktan sonra sol menüden başvuru işlemleri modülü seçilmelidir.

tayin nasıl istenir

Karşınıza gelen ekranın yine sol menüsünden başvurmak istediğiniz yer değiştirme türünü seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sonuçlar açıklandıktan sonra çalıştığınız okula ve yeni atandığınız okula kararnameler gönderilecektir. Kararnameler geldikten sonra bulunduğunuz okuldan ilişik kesme işlemini tamamlayıp yeni okulunuzda göreve başlamanızı yapabilirsiniz.

Tayinler ile ilgili diğer duyurulara ulaşmak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu