Personel İşleriMebbis- E-Okul

Aday Öğretmene Danışman Öğretmen Görevlendirme- 2022 Mebbis ve Tebliğ

                Yeni atanan aday öğretmenlere aday öğretmenler yönetmeliği kapsamında mebbis üzerinden bir rehber öğretmen, bir okul müdürü ve bir müfettiş ataması yapılmalıdır. Aday öğretmene danışman öğretmen görevlendirme ve okul müdürü atama işlemi MEBBİS üzerinden yapılmaktadır. Müfettiş atama işlemi ise milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Rehber öğretmen ve okul müdürü atama işlemi için kurumsal MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülü kullanılır.

 

Aday Öğretmene Rehber Öğretmen Atama

 

Aday öğretmene danışman öğretmen görevlendirme işlemi için MEBBİS’e kurumsal kullanıcı ile giriş yapıldıktan sonra Aday Performans Değerlendirme Modülüne giriş yapılır. Karşınıza gelen ekrandan dönem ve bina seçimi yapılarak tamam butonuna basılır. Ardından sol menüden aday ekle bölümü ile aday öğretmenlerin bilgi kontrolü yapılır. Daha sonra değerlendirici tanımlama bölümüne tıklanır.

Aday öğretmene danışman öğretmen görevlendirme

Gelen ekrandan aday adı bölümünden rehber öğretmen atanacak öğretmen seçilir. Sonrasında danışman adı seçilerek kaydet butonuna tıklanarak Aday öğretmene danışman öğretmen görevlendirme işlemi tamamlanır. Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerin rehber öğretmen olamayacağı unutulmamalıdır. Eğer okulunuzda rehber öğretmen olmaya müsait bir öğretmen yok ise ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirerek okulunuza yakın bir okurumdan rehber öğretmen ataması yapılmasını talep edebilirsiniz.

 

Aday Öğretmene Müdür Atama

Aday öğretmene müdür atama işlemi için rehber öğretmen atama modülünde olduğu gibi MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülü değerlendirici tanımla müdür ekle yolu izlenir. Gelen ekrandan aday adı sonra müdür adı seçilerek kaydet butonuna basılır. Aday öğretmene rehberlik etmesi için gerekli görevlendirmeler yapıldıktan sonra yapılan görevlendirmeler hem aday öğretmene hem danışman öğretmene tebliğ edilmesi gerekmektedir. Örnek tebliğ belgelerini alttaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Aday öğretmene tebliğ belgesi indirmek için tıklayın

Danışman öğretmene tebliğ belgesi indirmek için tıklayın

Belgeler indirilip aday ve danışman öğretmenlere tebliğ edildikten sonra öğretmenlerin özlük dosyalarına konularak saklanmalıdır. Aday öğretmenler danışman öğretmenleri tarafından birinci dönem 1, ikinci dönem 2 kez, okul müdürü tarafından da birinci dönem 1 ikinci dönem 2 olmak üzere aday performans değerlendirmektedir. Ayrıca aday öğretmenler 2. dönem 2. değerlendirmesinde milli eğitim müdürlüğü tarafından atanan maarif müfettişi tarafından da değerlendirilmektedir. Adayın performans notu bu değerlendirmelerin ortalaması hesaplanarak oluşmaktadır.

İlgili Konu: Aday öğretmen performans değerlendirme işlemleri

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu