İdari İşlerDYS

DYS Mail Bağlantısı -1 Gelen Yazıları Mail İle Takip Etme

2017 Yılının mart ayında kullanılmaya başlanan Doküman Yönetim Sistemi (DYS) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurumlarda zorunlu olarak kullanılan yazışma sistemidir. Doküman Yönetim Sistemi sadece Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların resmi internetinde çalışmakta statik bir IP adresi kullanılması gerekmektedir. Güvenlik sebebi ile yapılan bu uygulama kurum dışında çalışmadığı için gelen evrak takibi yapmak zorlaşmaktadır. Gelen evrak takibini cep telefonunuzdan veya kurum interneti dışında başka bir internete bağlı bilgisayardan  yapmak için DYS mail bağlantısı yapılması işleri kolaylaştıracaktır. 2019 yılında yapılan güncelleme ile DYS yazılarını meb interneti dışında da açabilirsiniz. Bunun için meb ajanda uygulamasını kurduktan sonra DYS ye giriş yapmanız yeterlidir.


DYS Mail Bağlantısı Nasıl Yapılır?

DYS mail bağlantısı yapmak için Doküman Yönetim sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.  Doküman yönetim sisteminde rol olarak müdür/ müdür yardımcısı rolüne geçilmelidir. Birim gelen evrak kayıt kullanıcısı rolü ile bu işlem yapılmamaktadır. Ardından üst menüde bulunan kişisel işlemler seçeneğinden personel bilgileri seçilmelidir.

DYS mail bağlantısı

Personel bilgileri bölümünde karşınıza gelen ekranın sol bölümünde sizin bilgileriniz için sağ bölümde kelime işlemcide alt bilgi için bilgiler yer almaktadır.

DYS mail bağlantısı

Gelen ekrandan e-posta bölümüne mail adresinizi girerek sağ bölümde bulunan kaydet butonu ile kaydetmeniz gerekmektedir. Girdiğiniz mail adresi k.12.tr uzantılı değil ise size gelen mailler güvenlik sebebi ile resimdeki gibi olacaktır. 

Uyarı: Son iş listesi bilgileriniz e-posta adresiniz “@meb.gov.tr” veya “@meb.k12.tr” olmadığından dolayı kısıtlı olarak görüntülenmektedir.

dys mail bağlantısı
Not : Bu e-posta bilgilendirme amaçlıdır. Koyu satırlar yeni işleri belirtir.
ONY : Onay
HVL : Havale
BK : Büro Kayıt
IAD : İade
GG : Gözden Geçirme
Diğer : ONY-HVL-BK-IAD-GG dışındaki işler

İlginizi Çekebilir: DYS Giden Evrak Takibi Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu