Mebbis- E-Okul

Eokul Resim Ekleme Programı 2 Yöntem

Öğrencilerin bütün bilgilerinin kayıtlı olduğu sistem olan E- Okul sisteminde öğrencilerin fotoğrafları düzenli olarak güncellenmeli yeni gelen öğrencilere fotoğraflar eklenmelidir. Öğrenci fotoğrafları öğretmenlerin öğrencilere not verirken öğrenciyi hatırlaması, idari işler, öğrenci belgesi ve öğrencilerin gireceği sınavlarda sınav giriş belgesi için gereklidir. Okullarda resim işleri e-okul sisteminde bulunan fotoğraf boyutu, fotoğraf çözünürlüğü gibi bazı kısıtlamalar nedeni ile sorumluları zorlamaktadır. Bu sebeple eokul resim ekleme programı öğretmen veya okul idaresi gibi sorumluların işini kolaylaştırmaktadır.

EOkul Resim Ekleme Programı Nasıl Kullanılır

Öncelikle eokul resim ekleme programı  indirdikten sonra programa çift tıklayarak açıyoruz.

E- okul Resim Ekleme Programını İndirmek için Tıklayın

Resimleri sisteme yüklemeden önce okulumuzun ismi ile bir klasör oluşturup içine her sınıf için bir klasör oluşturup sınıf klasörlerinin içerisine öğrencilerin fotoğrafları eklenmelidir.

eokul resim ekleme programı

Klasörler ve dosyalar hazırlandıktan sonra program açılmalıdır. Program açıldığında aşağıdaki resim ekranınıza gelecektir.

eokul resim ekleme programı

Hatay Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu programda ilk olarak altta kırmızı renkte bulunan E-okul resim butonuna tıklanmalı ve okulunuz için hazırladığınız klasör sürüklenerek açılan ekranın içine bırakılmalıdır.

eokul resim ekleme programı

Karşımıza çıkan uyarıya evet dedikten sonra okulunuz adına açtığınız klasörün içerisinde eokul isminde yeni bir klasör oluşacaktır. Bu klasör içerisinde sınıflarınız için olan klasörler oluşacak ve resimler E- okulun istediği resim boyutu olan 133*171 boyutuna dönüşmüş olacaktır. Sonrasında resimleri E- Okula yüklemeden önce resimleri jpeg türüne çevirmek için programda bulunan bmptojpg.bat tıkla düğmesine tıklamalıyız. Ardından karşımıza bir klasör çıkacaktır. Klasörün içerisinde bulunan dosyayı kopyalamalıyız.

https://mebbilgi.com/surekli-devamsiz-ogrenci-islemleri/

Dosyayı kopyaladıktan sonra programın bizim için oluşturduğu Eokul klasörünün içinde bulunan sınıf klasörlerinin içine girilip yapıştırarak sonrasında yapıştırdığımız dosyaya tıklamamız gerekmektedir. Bir iki saniye içerisinde resimlerimizin dosya türü jpeg olacak ve eokul fotoğraf yükleme işlemine hazır hale gelecektir.

E- Okul Resim Ekleme Programı İle Oluşturulan Dosyaları Yükleme

 Eokul resim ekleme programı ile oluşturduğumuz dosyaları E- Okul sistemine yüklemek için sisteme giriş yapıldıktan sonra kurum işlemleri resim işlemleri hızlı resim ekleme adımları takip edilmelidir.

eokul resim ekleme programı

Sonrasında karşımıza gelen ekrandan şube seçimi yapılır ve ardından karşımıza şubedeki öğrenci listesi ve öğrencinin eski fotoğrafı gelir. Ardından resmini eklemek istediğimiz öğrencinin yanında bulunan dosya seç butonu tıklanır ve okulumuzun adına açtığımız klasörün içerisinde bulunan E-okul klasörüne girilerek gerekli şube klasörünün içine girilip öğrenci seçilir ve ardından yukarıda bulunan kaydet butonu tıklanır. Konu ile ilgili soru veya sorunlarınızı yazının altındaki yorum bölümüyle bize sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mebbis Abonelik Oluşturma ve Fatura Yükleme

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUM BU CEVAPTAN SONRA. ZATEN TEK TEK GİRLİYOR .BEN BUNLARI TOPLU YAPABİLİRİM SANMIŞTIM.ANLAMADIM DİYE DE OKUYUP DURUYORUM :((

    1. tek tek girmiyorsunuz klasöre atılan fotoğrafların olduğu klasörü sürükleyip programın içine bırakın.Hepsini toplu yapıyor

  2. başlık toplu giriş diyor ne anlatıyorsunuz işiniz gücünüz yalan dolan. zaten yeni fotografcılar toplu çkimi bu şekilde yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu