Personel İşleriMebbis- E-Okul

Hizmet İçi Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığında çalışan öğretmenler müdür yardımcıları ve müdürler için her yıl hizmet içi eğitim planı yayınlanmakta ve buna bağlı hizmet içi eğitim faaliyetleri düzenlenmektedir. Hizmet içi eğitim faaliyetleri merkezi(bakanlık) ve mahalli (il milli eğitim müdürlükleri) olarak düzenlenmekte olup ve re’sen ve isteğe bağlıda olabilmektedir. Hizmet içi eğitim faaliyetlerinin başvuru değerlendirme, sertifika vb. işlemlerinin tamamı mebbis üzerinden yönetilmektedir. 


MEB Hizmet İçi Eğitim Başvurusu Yapma

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabı mebbis hizmet içi eğitim modüllerinden yapılır şeklindedir. Hizmet içi eğitim başvurusu yapanlar kişisel şifre ile mebbise giriş yapmaları gerekmektedir. MEBBİS’e giriş yaptıktan sonra hizmet içi eğitim başvurusu yapma işlemi için sol menüden hizmet içi eğitim modülü kullanılmaktadır. Modüle giriş yaptıktan sonra başvuru yapmak için öncelikle faaliyet işlemleri bölümü altında bulunan faaliyet başvuru seçeneği tıklanır.

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır

Sonrasında karşınıza gelen ekranda kişisel bilgileriniz ve başvurduğunuz hizmet içi faaliyetlerinin listesi yer alacaktır. Bu bölümde sıkıntı var ise öncelikle il/ ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurarak bilgilerin düzeltilmesini talep edebilirsiniz. Sonrasında başvuracağız eğitimi aratacağınız faaliyet arama bölümü altta yer almaktadır.

hizmet içi eğitim başvurusu yapma

Bu bölümden eğitimin tipi, türü, ilgili birim, biliyorsanız ay bölümü ve eğitimin yüz yüze eğitim mi yoksa uzaktan eğitim mi olduğunu seçtikten sonra listele butonuna tıklayarak size uygun faaliyetleri seçebilirsiniz. Karşınıza gelen ekrandan uygun faaliyetin yanında bulunan klasör simgesi ile eğitim seçilebilir ve başvur butonu ile başvuru yapılabilir.

Öğretmen yetiştirme ve geliştirme genel müdürlüğünün hizmet içi eğitim planına ulaşmak için tıklayın.


Hizmet İçi Eğitim Başvurusundan Sonraki İşlemler

Hizmet içi eğitim başvurusu nasıl yapılır eğitime başvuru yaptıktan sonra eğitime katılımınızın okul müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü, il milli eğitim müdürlüğü ve bakanlık tarafından onaylanması gerekmektedir. Başvuru yaparken bu onayların hangi tarihler arasında yapılması gerektiği belirtilmiş olup ilgili tarihte onaylanmayan eğitimlerinizi onay süresi geçmeden okul müdürlüğüne hatırlatarak onaylanmasını talep edebilirsiniz. Re’sen veya isteğe bağlı olarak hizmet içi eğitim faaliyetlerine katılanların faaliyeti değerlendirmesi gerekmektedir. Sertifikalar mebbis üzerinden çıkmakta olup faaliyet değerlendirme işlemi yapmadan sertifika almak mümkün olmamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Ayakta Tedavi beyan Belgesi

Faaliyet Değerlendirme ve E- Sertifika Çıkarma

Katıldığınız hizmet içi faaliyetlerinden sonra hizmet içi eğitim modülüne girerek faaliyet işlemleri bölümünün altında bulunan faaliyet değerlendirme bölümü ile hizmet içi eğitim faaliyetini değerlendirebilir, görevli değerlendirme bölümü ile hizmet içi eğitim faaliyetinde görevli personellere değerlendirme yapabilirsiniz. Değerlendirme işlemlerini tamamladıktan sonra e- sertifika almak için yine hizmet içi eğitim bölümünden e- sertifika seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. 

e- sertifika alma

Resimdeki gibi e- sertifika alabileceğinizi faaliyet listesi karşınıza gelecektir. Sertifika almak istediğiniz eğitimin sol tarafında bulunan klasör simgesi tıklanıp üst menüde bulunan rapor al seçeneği ile sertifikanızı indirebilir veya yazdırabilirsiniz. Sertifika çıkarma işlemi yapılırken sertifika ekranında boş sayfa geliyorsa yukarıda açılır menüye girilmelidir. Sonrasında pdf indir seçeneği seçilmelidir. Tamam butonuna tıkladıktan sonra pdf dosyası içinde sertifikanız inecektir.

https://mebbilgi.com/mebbis-fatura-yukleme-abonelik-olusturma/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu