Personel İşleri

Okul Hizmetli Puantajı İşlemleri- Geçici İşçi- İşkur

Okullarda temizlik ve diğer ek işlerin yapılması ve yardımcı olunması amacı ile hizmetliler görevlendirilmektedir. Hizmetliler kadrolu olabildiği gibi 2018 yılında taşerondan kadroya geçen geçici işçi veya İŞKUR tarafından geçici olarak okullara görevlendirilen yardımcı elemanlar olabilmektedir. Tüm bu personeller için aylık puantaj sistemi uygulanmakta olup okul hizmetli puantajı işlemleri yapılması gerekmektedir.

Taşerondan Kadroya Geçen Okul Hizmetli Puantajı işlemleri

2018 yılından önce taşeron firmada çalışıp geçici işçi olarak atananların okul hizmetli puantajı işlemleri MEBBİS üzerinden her ayın 7 sinden önce yapılmaktadır. Hizmetli puantaj girişi yapmak için MEBBİS kurumsala giriş yapıldıktan sonra İşçi Ücret Bordro Modülüne giriş yapılmalıdır. Modüle giriş yapılınca hangi tip işçi için işlem yapılacağı seçilmelidir.

r1 okul hizmetli puanaj girişi

Gerekli seçimler yapıldıktan sonra sol menüden puantaj işlemleri, puantaj tablosu yolu izlenmelidir. Ardından dönem ve görevli seçim ekranı karşınıza gelecektir.

r1 okul hizmetli puanaj girişi

Ekrandaki gibi seçim yapıldıktan sonra üst menüdeki yeni butonu tıklanır. Ardından hizmetli puantaj giriş ekranı karşınıza gelecektir. Bu ekranda öncelikle sol menüden hizmetli seçimi yapılmalıdır. Ardından eğer rapor izin vb. bir kesinti yapılmayacaksa tüm günleri seç seçeneği seçilip fiili çalıştı seçeneği işaretlenmelidir. Eğer rapor vb. kesinti var ise ilgili günler seçilerek ilgili izin seçeneği seçilmelidir. Tüm günleri seç seçeneğinin sadece hafta içi günlerini seçeceği unutulmamalıdır. Eğer hafta sonu çalışması varsa o günler ayrıca seçilip kaydedilmelidir.

r1 okul hizmetli puanaj girişi

Geçici işçi özlük dosyası için tıklayın.

İŞKUR- TYP puantaj işlemleri

Okul hizmetli puantajı işleminde İŞKUR kapsamında okullara görevlendirilen hizmetliler için puantaj ve imza kaydı tutulmalıdır. Eğer ilçe milli eğitim müdürlüğünün farklı bir uygulaması yoksa puantajlar her ayın 25inden önce ilçe milli eğitim müdürlüğü destek hizmetlerine elden/ DYS sisteminden iletilmelidir. Teslim edilecek puantaj ve imza sirküsü örneğini aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

İşkur hizmetli, güvenlik görevlisi PUANTAJ VE imza sirküsünü indirmek için tıklayın

Aynı şekilde okulda İŞKUR kapsamında görevlendirilen güvenlik görevlisi var ise bu personel içinde aynı işlemler uygulanmaktadır. Ayrıca bu personellerin ilgili ayda raporları veya izinleri varsa ek olarak puantaj ve imza sirküsünün altına eklenmelidir.

İlginizi Çekebilir: Kademe ve Derece Terfii İşlemleri Tüm Adımlar

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu