Web SitesiOkul Bilişim

Okul Web Sitesi Tema Değiştirme 1

                Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her kurumun zorunlu olarak bir  web sitesi olması gerekmektedir. Web sitesinin rengi, yazı tipi, menüleri tema ile ayarlanmaktadır. Okul web sitesi tema değiştirme işlemi için meb web yönetim paneline yetkili girişi yapılmalıdır bu işlem için mebbis girişi yapılmalıdır ve giriş yapacak kişinin tema değiştirme yetkisi bulunmalıdır.

Okul web sitesi yetkili girişi yapma ve yetki verme ile ilgili yazıyı okumak için tıklayın.

                Yetkili girişi yapıldıktan sonra karşımıza resimdeki ekran gelecektir.

okul web sitesi tema değiştirme

Karşımıza gelen ekranda sol menüde bulunan temalar bölümü ile meb web sitesi tema değiştirme işlemine başlayabilirsiniz.

Okul Web Sitesi Tema Değiştirme- Temalar

                Okul web sitesi tema değiştirme işlemi için ilgili menüye girdikten sonra temaların listesi karşımıza gelecektir.

okul web sitesi yeni tema

                Listede 4 adet tema bu temaların görünümü ve teknik özellikleri bulunmaktadır. Temanın sol tarafında bulunan düğmeye tik konularak yeşil olmasını sağladıktan sonra web sitenizin tema değiştirme işlemi başarı ile tamamlanacaktır. Sonrasında sol üst köşede bulunan yayınla butonu ile yaptığınız değişikliklerin sitenize yansımasını sağlayabilirsiniz. Tema değişikliği yaptığınızda sitenizde bazı bölümlerde bozulmalar olabilir. Bu bozulmaları kontrol etmek için sitenizin bütün bölümlerini dolaşmalısınız. Ardından bozulan yerleri içerik yönetimi, sunucu yönetimi gibi bölümler yardımı ile düzenleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bilgisayar öğretmeni olarak arıyordum bunu fakat kendimiz kodlama gibi bir şey olmuyor değil mi 🙂 Teşekkürler tema değiştirmeyi öğrendim sayenizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu