İdari İşlerDiğer İdari İşler

Temel Eğitim Diploma Kayıt Örneği Verme

Temel eğitimden mezun olup diplomasını kaybedenler için diploma kayıt örneği belgesi düzenlenmektedir. Diplomanın yerine geçebilen bu belgeyi verebilmek için diplomayı talep edenden dilekçe alınarak dys( Doküman Yönetim Sistemine)’ ye kaydedilmelidir. Alınacak dilekçede isim soy isim, kimlik bilgileri, TC Kimlik Numarası, tarih, mezun olunan dönem, adres, mail adresi ve ve telefon numarası vb. bilgiler bulunmalıdır.

Diplomasını kaybedenler için diploma kayıt örneği matbu talep dilekçesini buradan indirebilirsiniz.

Diploma Kayıt Örneği Dilekçesini Sisteme Kaydetme

Diplomasını aldıktan sonra diplomasını kaybedenlere verilecek olan diploma kayıt örneği için alınan dilekçe Doküman Yönetim Sistemine kaydedilmelidir. Bu işlem için DYS’ye birim gelen evrak kayıt kullanıcısı rolü ile giriş yapılmalıdır.

diploma kayıt örneği dilekçesi

Bu rol ile sisteme girildikten sonra dilekçe taratılmalı ardından gelen evrak kayıt bölümüne girilmelidir. Yada direk doküman tarama bölümüne girilerek evrak kaydedilebilir. Ardından sol bölümde bulunan doküman seç butonuna tıklanarak ilgili doküman seçilmelidir.

temel eğitim diploma kayıt örneği

Ardından sağ alt bölümde bulunan dağıtım listesi bölümünden birim ekle seçeneği ile ilgili birim eklenmelidir. Ardından sağ alt bölümde bulunan evrak bilgileri ve dilekçe bilgileri kısımları doldurularak sağ altta bulunan kaydet butonu tıklanmalıdır.

diploma kayıt örneği


Diploma Kayıt Örneğini Sisteme Kaydetme

Dilekçesi alındıktan sonra hazırlanan diploma kayıt örneği talep eden kişiye verilmeden önce doküman yönetimine girilerek resmi tarih ve numara verilmelidir.

Bu işlem için doküman yönetim sistemine girilerek Giden Evrak İşleri bölümünden giden evrak oluşturma ve akış başlatma bölümüne girilmelidir. Ardından kelime işlemciyi aç butonuna basılmalı ve sonrasında yazı yazılmalı veya şablon yüklenmelidir.

Diploma Kayıt şablonunu aşağıdaki buton ile indirebilirsiniz.

Şablon yüklenip kişinin bilgilerine göre düzenlendikten sonra okul müdürü yazılarak elektronik olarak imzalanmalıdır. Sonrasında çıkış butonuna basılarak dosya seç bölümünden desimal seçilmelidir. Bu yazının desimali 198.02.01 olarak seçilebilir

temel eğitim diploma kayıt örneği

Adından detaylar bölümü konu açıklama gönderim şekli ve gizlilik derecesi seçilmelidir.

diplomasını kaybedenlere belge

Ardından dağıtım listesi hazırla butonuna tıklanarak seçilecek yer türü bölümünden DYS dışı evrak gönderim seçeneği seçilmelidir. İlgili evrak listesi butonuna tıklanarak da okulunuza verilen dilekçe ilgili evrak olarak gösterilebilir.

diplomasını kaybedenlere verilen belge

Sonrasında onay listesi düzenle bölümü doldurularak sırasıyla evrakı kaydet ve evrakı onaya un butonları tıklanır. İş listesine dönülerek evrak onaylanarak ve evrak gönder butonları tıklanarak evrakın sisteme kaydedilmesi, tarih ve numara alması sağlanır.

Evrak iki nüsha halinde düzenlenerek bir nüshası okulda saklanır ve bir nüshada dilekçe sahibine teslim edilir.

https://mebbilgi.com/kademe-terfii-nasil-yapilir-mebbis-ve-ozluk-islemleri/

Eğer diploma tarihi biliniyorsa doğum tarihi ve tc kimlik numarası ile MEB sisteminden buraya tıklayarak diplomanızı sorgulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu