DYK/ İYEPKurslar/ Sınav Görevleri

DYK Kurs Kapatma Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım 2022

Bu yazımızda size DYK kurs kapatma nasıl yapılır konusu hakkında bilgi vereceğiz. Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında açılan her kurs için kapatma işlemi yapılmalıdır. Kurs bitiş tarihi öncesi biten ve kurs bitiş tarihinde biten biten kurslara da kapatma işlemi uygulanmalıdır. DYK da diğer işlemlerde olduğu için kurs kapatma işleminde de E- Kurs Modülü kullanılmaktadır ve bu işlem kurumsal kullanıcı tarafından yapılmalıdır. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının kapatılması için kursun kapanma tarihi bilinmelidir. İşlemlere başlamadan önce kursun kapanma tarihi belirlenmelidir.

DYK Kurs Kapatma Nasıl Yapılır?

DYK kurs kapatma işlemleri için sırasıyla aşağıdaki adımlar izlenmelidir.

  1. MEBBİS’ e giriş yapılır.
  2. Sağ üstte bulunan kullanıcı bilgisinde kurum kodu ve “kurum müdür” ibarelerinin olmasına dikkat edilmelidir. Öğretmen olarak giriş yapıldıysa öğretmen yazısının üzerine tıklanarak idareci rolüne geçilebilir.- DYK Kurs kapatma nasıl yapılır
dyk kurs kapatma

3. Sol menüden sırasıyla kurs işlemleri ve kurs öğrenci işlemleri seçilir. Ardından ekrana kurumda açık bulunan kursların listesi gelecektir.

kurs kapatma işlemleri

Her kurs için ayrı ayrı olmak üzere listedeki kurs bilgilerinin sağında bulunan X simgeli kapat butonu tıklanır. Buton tıklandıktan sonra resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

dyk kurs kapatma işlemleri

Kursu kapat seçeneği işaretlendikten sonra kursun kapanış tarihi girilerek kaydet butonu tıklanır ve kapama tarihi girilir. Bu işlemin ardından kurs kapama işlemi ilçe ve il onayına sunulmuş olur.

Kurs Kapatma Sıkça Sorulan Sorular

E- Kurs Sistemine nasıl ulaşabilirim.
E- Kurs Sistemime buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Kurslar kapanma tarihi gelmeden önce kapanabilir mi?
Kurslar kapanma tarihi öncesinde sınıf mevcudunun belirli sayının altına düşmesi(devamsızlık konusu hakkındaki yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz), öğretmen talebi (dilekçe alınmalıdır. DYK Kurs kapatma yazısı gönderilmeli.) ve öğretmen bulunamaması gibi sebepler ile kapatılabilir.

DYK Kurs kapatma işlemini ders öğretmeni yapabilir mi?
Kurs kapatma işlemini sadece idare yapabilir.

Kurs kapatma işleminde E- Kurs sisteminden yaptığımız işlem yeterli midir farklı bir işlem yapılmalı mı?
E- Kurs sisteminden yapılan işlem yeterlidir. Fakat sonrasında kurs kapatmaya ilçe onayı verilmesi gerekmektedir.

Süresi tamamlanan kurs otomatik olarak kapanır mı? DYK Kurs kapatma nasıl yapılır
Hayır. E- Kurs sistemi üzerinden kapatma talebinde bulunması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu