Sınav Görevleri

ÖSYMye Öğretmen Ekleme- ÖSYM GİS Personel Ekleme

      ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlarda görev almak isteyen öğretmen veya diğer personeller ÖSYM bina sorumlusu tarafından görevli işlemleri sistemine kaydedilmelidir. ÖSYMye öğretmen ekleme, bilgi güncelleme ve personel silme işlemleri için sınav merkezi işlemleri sistemi yani ÖSYM SMİS kullanılmaktadır. SMİS şifresi bina sorumlusu tarafından il ÖSYM bürosundan alınabilir. SMİS sistemi ile bina – salon işlemleri, kurum işlemleri ve görevli işlemleri yapılabilmektedir.

ÖSYMye Öğretmen Ekleme- Yeni Personel Kaydı

 

                ÖSYM Sınav Merkezi İşlemleri yani SMİS ÖSYM’ye giriş yapıldıktan sonra ÖSYMye öğretmen ekleme işlemi için kurum işlemleri yeni görevli ekle yolu izlenmelidir. Öncelikle karşınıza gelen alana eklemek istediğiniz personelin TC kimlik numarasını yazarak ara butonuna basmalısınız. Ara butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekrandan kimlik bilgileri bölümü kontrol edilmeli doğru ise altta bulunan görevli bilgileri bölümünden personelin ünvanı, yönetici yardımcısı olup olmadığı ve gerekli bilgiler doldurulur. Sonrasında adres ve iletişim bilgileri doldurulur. Eğer Personel yeni şifre talebinde bulundu ise Görevliye yeni şifre verilecek mi? Butonu işaretlenerek kaydet butonuna tıklanır ve yeni şifrenin çıktısı alınarak ÖSYMye öğretmen ekleme işlemi tamamlanır.

ÖSYMye öğretmen ekleme

ÖSYM’ye Öğretmen Ekleme- Bilgi Güncelleme- Personel Silme

                Ösym öğretmen silme işlemi için Ösym Sınav Merkezi İşlemleri yani SMİS ÖSYM ye giriş yapıldıktan sonra kurum işlemleri görevli listesi bölümüne girilir ardından personeli isminin sağ tarafında bulunan sil butonu tıklanarak personelin okulunuzdaki kaydı silinebilir.

ÖSYM öğretmen silme

                Ösym öğretmen bilgileri güncelleme işlemi için Ösym Sınav Merkezi İşlemleri yani SMİS ÖSYM ye giriş yapıldıktan sonra kurum işlemleri görevli listesi bölümüne girilir ardından personeli isminin sağ tarafında bulunan şifre yenile butonu ile öğretmene yeni şifre verilebilir, bilgisi değiştirilmek istenen personel varsa personel listesinde ismin sağ tarafında bulunan değiştir düğmesi ile öğretmenin resmi, ünvanı, IBAN numarası ve yetkileri değiştirilebilir. Diğer bilgilerini güncellemek isteyen personeller görevli işlemleri sistemine kişisel kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak sağ alt bölümde bulunan profilim bölümü ile kimlik, adres, unvan, IBAN ve şifre değişikliği yapabilir.

İlginizi Çekebilir Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemine Görevli Ekleme

16 Yorum

  1. hocam öğretmen eklediysek o öğretmen görev almak istiyor anlamına mı gelir? yoksa onu tanımladık istediği zaman sınav görevi başburusu mu yapabilir? anlamına geliyor.

    1. idare ekliyor hocam öğretmen sınavlara başvuru yapabiliyor sonrasında görev alıp almamak öğretmenin tercihine bağlı

  2. Hocam ben e devlet şifresiyle ösym gis e kayıt oldum. okulum köy okuluydu bizim her hangi bir şifremiz yoktu. şimdi yeni bi okula atandım ordan beni eklemeye çalıştıklarında eski okulumun bilgileri çıkıyor bunu nasıl ekiyebilirler

  3. Hocam,Bir okulda görevliydim,ayrıldım şuan başka okulda görevliyim.Yeni çalıştıpım okul müdürü eklemek isterken unvanda sadece hizmetli çıkıyor .Öğretmen çıkmıyor ne yapmalıyız ?

  4. Hocam merhaba ben öğretmen arkadaşı eklemek istedim ancak ekleme yöntemi manuel çıktı ve unvan hizmetli görünüyor. Başka seçenek yok. Ne yapabilirim?

  5. merhaba ben araştırma görevlisi arkadaşı eklemek istedim ancak ekleme yöntemi manuel çıktı ve unvan hizmetli görünüyor. Başka seçenek yok. Ne yapabilirim?

  6. ismim ayşe yavaş.uzun zamandir au gis ten görev istiyorum çikmiyor.arkadaslarimin kacinci görev çıkışı…benim neden olmuyor .teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu