Kurslar/ Sınav GörevleriSınav Görevleri

AÖF GİS Öğretmen Ekleme- 1 Anadolu Üniversitesi Görevli Ekleme

                Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi tarafından yılda 2 vize 2 Final ve tek ders sınavları yapılmaktadır. Ayrıca yabancı dil sınavları da artık Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Bu sınavlarda görev almak isteyen öğretmen veya idareciler Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemine yani AÖF GİS sistemine kayıt olmaları gerekmektedir. AÖF GİS öğretmen ekleme işlemi için okul müdürünün kendisini yetkili olarak tanımlatıp AÖF GİS Sisteminden bina işlemleri sistemine (BİS)giriş yapmaları gerekmektedir.

AÖF GİS Öğretmen Ekleme ve Silme

                AÖF GİS öğretmen ekleme işlemi için okul müdürü AÖF GİS sistemine giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yapıldığında karşınıza resimdeki ekran çıkacaktır.

AÖF GİS öğretmen ekleme

Sonrasında karşınıza gelen ekrandan bina işletim sistemi tıklanır ve sol menüden bina görevlileri butonu tıklanır. Butona tıklandığında okulda bulunan sınav sistemine kayıtlı öğretmen listesi karşınıza gelecektir. Bu ekranda aöf gis öğretmen silme ve bilgi güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yeni görevli eklemek için sağ üstte bulunan yeni görevli ekle butonuna tıklanır sonrasında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

AÖF GİS öğretmen ekleme

Karşımıza gelen ekrandan eklemek istediğimiz görevlinin TC Kimlik Numarası yazılarak kimlik bilgilerini getir butonuna tıklanır. Ardından görevlinin ünvanı ve göreve başlama yılı girilerek kaydet butonu tıklanır. AÖF GİS öğretmen ekleme işleminin tamamlanabilmesi için öğretmenin sisteme girip bilgilerini yazarak kayıt olması gerekmektedir.

     Bu ekranda Bina İşlemleri Sistemi gelmiyorsa Anadolu Üniversitesi il koordinatörlüğü ile görüşerek güncelleme yapılmasını  talep edilebilir. Bu işlem okul müdürü tarafından yapılması gerekmektedir.

https://mebbilgi.com/aday-ogretmen-degerlendirme-okul-muduru-ve-rehber-ogretmen/

AÖF Görevli Kaydı

                Okul Müdürü tarafından AÖF GİS sistemine kaydedilen öğretmenin bilgilerini girmesi kullanıcı adı ve şifre oluşturması için sisteme bireysel olarak giriş yapıp kayıt olası gerekmektedir. AÖF GİS sitesine girildikten sonra şifre ekranının altında bulunan kayıt ol butonuna basılmalıdır, sorasında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

AÖF GİS öğretmen ekleme

Gelen ekranda gerekli bölümler doldurulduktan sonra kayıt işlemini başlat butonuna tıklanır. Ardından sisteme giriş yapılarak fotoğraf eklenmeli IBAN ve benzeri bilgiler güncellenmelidir. Aöf görevli kayıt işlemleri Sistem göreve başlama yılına göre öğretmenin kıdemini her yıl güncellemekte olup görev verilirken ünvan ve göreve başlama yılı dikkate alınmaktadır.

Ayrıca Anadolu Üniversitesine benzer bir şekilde Atatürk Üniversitesi de açık öğretim programları için bazı şehirlerde sınav düzenlemektedir. İlinizde sınav yapılıyorsa Atatürk Üniversitesi il koordinatörlüklerine başvurarak sisteme eklenmeyi talep edebilirsiniz 

İlginizi Çekebilir: Sınav Görevlerini bu bölümden takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. ben ilçede öğretmenim ildeki aöf sınavlarında görev alabilir myim birde müdürüm aöf sistemine kendisini ekletmemiş ise ne olacak bizim ilçede sınavlar olmuyor

    1. il aöf müdürlüğü izin veriyorsa görev alabilirsiniz il aöf bürosu ile okul müdürünüzün görüşmesi gerekmektedir.

  2. 3 yıl öncesine kadar görev alabiliyordum. Şimdi sistem beni tanımıyor tüm bilgilerimi doğru vermeme rağmen.

  3. Kıymetli Hocalarım, ben başka bir ile tayin oldum, Augis sisteminde eski okulum çıkıyor, bunu nasıl değiştirebilirim? Teşekkür ederim.

  4. Pandemiden önce sinav görevi alabiliyordum . Şimdi sisteme kayit yaparkan işlem yapmak istediginiz hesap bulunamadi diyor.

  5. Ben başka bir ilçeye tayin oldum. Tayin olduğum ilçede AÖF merkezi yok ve sistemde eski kurumumda gozukuyorum bu şekilde sınavlarda görev alabilir miyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu