Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
aöf
Sınav Görevleri 4.510 10

Sınav Görevi Nasıl İstenir? MEB, ÖSYM, AÖF, ATA

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan personeller yapılan sınavlarda ücret karşılığında görev alabilmektedir. Mesai saatleri dışında yapılan bu sınavlarda görev alan öğretmenlere belirli ücret ödenmektedir. Genellikle yeni atanan öğretmenlere sınav görevi nasıl istenir araştırması yapmaktadır. Görev alınacak sınavlar ise MEB, ÖSYM, Anadolu Üniversitesi ve ATATÜRK üniversitesi olarak 4 grupta incelenir.

ÖSYM Sınav Görevi Nasıl İstenir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin kısaltılması olan ÖSYM tarafından her yıl birçok sınav yapılmaktadır. Peki bu sınavlarda sınav görevi nasıl istenir? ÖSYM sınavlarında görev alabilmek için öncelikle Görevli İşlemleri Sistemine yani GİS’ eklenmeniz gerekmektedir. Eğer sistemde adınız yoksa okul idaresine başvurarak sisteme eklenmeyi talep edebilirsiniz.

Sisteme isminiz eklendikten sonra veya ekliyse ÖSYM GİS’e size verilen şifre ile giriş yapabilirsiniz. Giriş yapıldıktan sonra sol menüden görev tercihleri bölümüne tıklamalısınız. Ardından görev talebinde bulunabileceğiniz sınavlar karşınıza gelecektir. İlgili sınava tıkladığınızda resimdeki ekranın karşınıza gelmesi gerekmektedir.

sınav görevi nası istenir

Karşınıza gelen ekrandan ilk olarak Görev tipini( başkan, gözetmen, cihaz görevlisi) seçmelisiniz. Sonrasında görev almak istediğiniz binaları seçip kaydet ve e-posta adresime gönder butonuna tıklamalısınız. Sistemde bulunan IBAN numarasına ücretiniz yatacağı için bilgilerinizin doğruluğunu kontrol etmeniz faydanıza olacaktır.

MEB Sınav Görevi Nasıl İstenir?

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Ortaokulu, Lisesi, Liseye Geçiş Sınavı, Bursluluk sınavı gibi bir çok sınav düzenlemektedir. Peki MEB sınav görevi nasıl istenir?

Sınavlara görev isteyebilmek için MEBBİS sistemine kişisel şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Sol menüden sınav işlemleri modülüne girilmeli sonrasında Sınav Görevi İstekleri butonuna tıklanmalıdır.

sınav görevi isteme

Gelen ekrandan istediğiniz sınavları seçerek kaydet butonuna tıklayarak sınav görevi isteyebilirsiniz. MEB Sınavlarının ücretleri ek ders ile birlikte yatırılmaktadır.

AÖF Sınav Görevi İsteme

Açık Öğretim fakültesi olarak Anadolu Üniversitesi ve ATA Üniversitesi Türkiye’nin pek çok ilinde sınav düzenlemektedir. ATA Üniversitesinde sınav görevi yapmak için kendinizi sisteme ekletmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmak için görev yeri belgeniz ile birlikte ATATÜRK Üniversitesi İl Sorumlusuna başvurmanız gerekmektedir. Kaydınız yapıldıktan sonra alacağınız şifre ile ATA GİS sistemi üzerinden sınav görevi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde sınav görevi isteyebilmek için AÖFGİS sisteminde kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bu işlem için okul idarenize başvurabilirsiniz.

Sisteme kayıt yaptırdıktan sonra AÖF GİS sitemine aldığınız şifre ile giriş yapmalısınız. Karşınıza gelen ekrandan görev talebi butonuna tıklayarak sınav görevi isteyebilirsiniz. Sistemde bulunan IBAN bilginizin doğru olduğundan emin olmanız faydanıza olacaktır. Sınavlara gitmeden sınav uygulama yönergelerini okumanızı tavsiye ederiz.

Güncel Sınav Görevleri İçin Tıklayın.

“Sınav Görevi Nasıl İstenir? MEB, ÖSYM, AÖF, ATA” üzerine 10 yorum

 1. mücahit hoca dedi ki:

  gerçekten tek faydalı bilgileri burda bulabildim

 2. ece sancak dedi ki:

  Bir an bulamayacağım diye baya korktum yapmayı çok istediğim bişey ve baya aydınlandım sağol admin

 3. Mert dedi ki:

  Meb ile ilgili güzel bilgiler paylaştığınız için teşekkürler her gün sitenizi ziyaret ediyorum

 4. Selda dedi ki:

  Görev yaptığımız il dışında sınav görevi alabiliyor muyuz?

 5. Selda dedi ki:

  Görev yaptığımız il dışında sınav görevi alabiliyor muyuz ?

  1. mebbilgi dedi ki:

   Malesef hocam görev yaptığınız il dışında sınav görevi alamazsınız

 6. Leyla dedi ki:

  Meb de iadeden görev nasil istenir?

 7. Eğitim Sözlüğü dedi ki:

  teşekkür ederim. faydalı bilgiler

 8. Anonim dedi ki:

  Gerçekten cok guzel olmuş elinize sağlık

 9. Anonim dedi ki:

  Ösym 2019 yılında Ankara’da kaç sınav yapmıştır? Bu sınavlarda görev alan toplam öğretmen sayısı kaçtır? 4 ve daha fazla görev alan öğretmen var mı? Görev isteyen öğretmenler hangi kıstaslara göre görevlendiriliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.