İdari İşler

2023 Aday Öğretmen Form Örnekleri

Yeni atanan öğretmenler ilk yılını aday öğretmen olarak geçirmektedir. Aday öğretmenler Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü Tarafından yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Kılavuz(Buraya tıklayarak kılavuza ulaşabilirsiniz) gereği Form hazırlamalı hazırladığı formları sisteme girmeli ve aday öğretmen dosyası oluşturmalıdır. Bu yazımızda size aday öğretmen form örnekleri ve aday öğretmen dosyası hazırlama konularından bahsedeceğiz. Aday Öğretmenlerin hazırlaması gereken formlar branşa göre değişmektedir. Branşı özel eğitim ve rehberlik olmayan öğretmenler için Form1, Form5, Form6, Form7, Form 8, Form 12 hazırlanmalıdır.

Aday Öğretmen Form 1 Doldurulmuş Örneği

 

Aday Öğretmen Ders Gözlem Formu isimli Form 1 aday öğretmen tarafından 5 adet doldurulmalıdır. Bu formda aday öğretmen danışman öğretmenin dersini gözlemleyerek gözlemlerinin sonucunu bu forma yazmalıdır. Yani formun içeriğinde yazılacak olanlar danışman öğretmenin branşı ile ilgili olmalıdır. Aday öğretmen form örneklerinin ilki Form 1 in genel olarak hazırlanmış şekli alttaki görseldedir.

aday-ogretmen-Form-Ornekleri-Form-1

Doldurulmuş Form 1

ADINIZA VE SİZİN BİLGİLERİNİZE DÜZENLENMİŞ ADAY ÖĞRETMEN FORMLARI İÇİN TIKLAYIN.

Form 1 Boş halini indirmek için tıklayın

ADAY ÖĞRETMEN FORM ÖRNEKLERİ FORM 5 DOLDURULMUŞ

Aday Öğretmen Kurum Gözlem Formu isimli Form 5 te amaç aday öğretmen tarafından belirlenen kurumların gözlemi yapılarak ilgili forma girilmesidir. 3 adet kurum gözlemi yapılarak her biri için ayrı form doldurulmalıdır. Bu kurumlardan birincisinin il yada ilçe milli eğitim müdürlüğü olması zorunludur. Diğer iki kurum Halk Eğitim Merkezi, Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Bilim Sanat Merkezi kurumlarının içinden seçilmelidir. Aday öğretmen form örneklerinden Form 5 doldurulmuş örneği alttaki görseldeki gibidir.

Form 5 Doldurulmuş Örneği

doldurulmuş aday öğretmen form 5

Form 5 Boş halini indirmek için tıklayın

 

ADAY ÖĞRETMEN FORM ÖRNEKLERİ FORM 6 DOLDURULMUŞ

Okulda görev yapan öğretmenlere okulda kurul komisyonlarda görev verilmektedir. Bu verilen göreve bağlı olarak Form 6 Kurul Komisyon Gözlem Formu doldurulmalıdır. Form 6 aday öğretmen tarafından 1 kere doldurulması yeterlidir. Aday öğretmen form örneklerinden Form 6 doldurulmuş örneği alttaki görseldeki gibidir.

aday öğretmen Form Örnekleri Form 6

doldurulmuş form 6 örneği

ADINIZA VE SİZİN BİLGİLERİNİZE DÜZENLENMİŞ ADAY ÖĞRETMEN FORMLARI İÇİN TIKLAYIN.

Form 6 Boş halini indirmek için tıklayın

ADAY ÖĞRETMEN FORM 7 DOLDURULMUŞ

 

Okulda yapılan veli toplantılarından birini gözlemleyerek doldurulması gereken Form 7 aday öğretmen tarafından en az 1 kere doldurulmalıdır. Bu formda toplantı esnası haricinde toplantı öncesi ve sonrasıyla ilgili sorularda yer almaktadır. Alttaki görselde doldurulmuş form 7 örneğini bulabilirsiniz.

form 7 doldurulmuş örneği

doldurulmuş form 7 örneği

Form 7 Boş halini indirmek için tıklayın

Form 8 Doldurulmuş Örnekleri

Danışman öğretmen aday öğretmenlerin dersini 5 kere gözlemleyerek her biri için ayrı ayrı bu formu doldurmalıdır. Bu form aday öğretmen dosyasının içine eklenmeli ve danışman öğretmen tarafından Mebbise girilmelidir. Aday öğretmen form örneklerinden Form 8 doldurulmuş örneği alttaki görseldeki gibidir.

aday öğretmen Form Örnekleri Form 8

form 8 doldurulmuş

Form 1 Boş halini indirmek için tıklayın

Form 12 Doldurulmuş Örneği

 

Aday öğretmenlerin süreçte öngörülen eğitim ve görevlerini yerine getirip getirmedikleri, Aday Öğretmen Dosyası üzerinden Değerlendirme Komisyonunca değerlendirilir sonrasında Aday Öğretmen Değerlendirme Komisyonu Formu (Form-12) doldurulur. Form 12 dosyasına alttan ulaşabilirsiniz.

Aday Öğretmen Dosyası Hazırlama ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Form 12 Dosyasını Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.

ADINIZA VE SİZİN BİLGİLERİNİZE DÜZENLENMİŞ ADAY ÖĞRETMEN FORMLARI İÇİN TIKLAYIN.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu