DYS

DYS Evrağını Mail Gönderme

Doküman Yönetim Sistemi ile gelen veya oluşturulan bir DYS evrağını mail gönderme işlemi DYS kullanmayan kullanıcılara kağıt çıkarmadan iletim yapmak için kullanılmaktadır. Doküman Yönetim Sisteminde bulunan bu özellik ile herhangi bir ek uygulamaya veya eklentiye gerek duymadan bir veya birden fazla kullanıcıya mail gönderebilirsiniz. Maile yazının eklerini de ekleyebilirsiniz. Fakat türü udf olan yazıları bütün kullanıcılar açamadığı için dosyayı pdf veya farklı bir dosya türüne dönüştürmeniz gerekebilir.

 DYS evrağını mail gönderme

Gelen veya Oluşturulan Evrağı Mail Olarak Gönderme

DYS evrağını mail gönderme işlemi için hazırladığınız veya gelen evrağa giriş yapılmalıdır. Giriş yapıldıktan sonra altta bulunan mail gönder butonu ile bu işlem yapılabilmektedir. Mail gönder butonuna tıklandığında karşınıza yeni bir ekran gelecektir.

dys ile mail gönderme

Alıcı kısmına maili alması istenilen kişi yada kişiler yazılmalıdır. Eğer birden fazla kişiye mail gönderilecekse mail adresleri arasına noktalı virgül konularak çoklu mal gönderme yapılabilir. Bilgi kısmına yazıdan haberdar olmasını, mail gönderildiğinden haberdar olmasını istediğiniz kişi veya kişilerin mail adresleri arasına noktalı virgül konularak yazılmalıdır. Gizli bölümü ise henüz çalışmamaktadır.

https://mebbilgi.com/dys-mail-baglantisi-gelen-yazilari-mail-ile-takip-etme/

Altında bulunan ekler iletiye eklensin mi butonu işaretlenirse yazı ve ekleri mail olarak iletilecek olup işaretlenmez ise sadece üst yazı mail olarak gönderilecektir. Altta boş bulunan bölüme yazı olarak istenilen yazıldıktan sonra gönder butonuna basılarak mail gönderilebilir.


DYS Evrağını Mail Gönderme Udf Dosyası Açma

Doküman Yönetim sisteminin kelime işlemci uygulaması olan uyap doküman editörünün dosya türü .udf olmakla birlikte bir çok telefon ve bilgisayarda bu dosya türünü açacak uygulama bulunmamaktadır.
DYS evrağını mail gönderme işleminin sonucunu alabilmek için mailin açılacağı cihaza udf dosyalarını açacak uygulama yüklenmeli veya udf olan dosya türleri pdf haline getirilmelidir. Mobil cihazlarda udf dosyasını açabilmek için play store veya app store mağazasından UDF Okuyucu programı indirilerek dosya açılabilir. Bilgisayarlara ise Uyap Doküman edtörü kurularak bu dosya türü açılabilir. Dosyaları pdf e çevirerek gönderilir ise bu uygulamaları kurmaya gerek kalmayacaktır. Dosyaları pdf e çevirmek için ise PDF Factory programı kurularak dosyalar pdf türüne çevrilip adobe reader programı ile açılması sağlanabilir.

ilginizi Çekebilir: DYS Giden Evrak Takibi

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Gönderilen maillerin ekran çıktısını veya gönderildiğine dair toplu çıktı alınabiliyormu? Alabiliyorsak hangi menüden takip edebiliriz.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu