Mebbis- E-Okulİdari İşler

Mebbis Fatura Yükleme- Abonelik Oluşturma

                Okullarda kullanılan elektrik, su, telefon ve internet gibi hizmetlerin faturalarının ödenebilmesi için MEBBİS sisteminde ödenek takip modülüne işlenmesi ve faturanın bu sayfaya yüklenmesi gerekmektedir. MEBBİS Fatura yükleme işleminden önce daha önceden abonelik oluşturmadıysanız elektrik, su gibi aboneliklerinizi oluşturmalı ve bu aboneliklere fatura yüklemelisiniz.

MEBBİS Abonelik Oluşturma

                Kurumunuzda kullandığınız hizmetlerin aboneliğini oluşturarak MEBBİS Fatura yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Mebbiste abonelik oluşturmak için MEBBİS e kurumsal kullanıcı ile giriş yapıldıktan sonra ödenek takip modülüne giriş yapılmalıdır.

Mebbis Fatura yükleme

Gelen menüden kurum bilgileri ardından kurum abonelikleri yolu izlenmelidir.  Kurumunuzun aboneliğini gelen ekrandan sorgulatabilirsiniz.  MEBBİS yeni abonelik oluşturma işlemi için üstte bulunan + simgeli yeni butonuna tıklanmalıdır. Karşınıza resimdeki ekran gelecektir.

r2 mebbis abonelik Mebbis Fatura Yükleme- Abonelik Oluşturma

Gelen ekrandan abonelik türü, abonelik numarası, abonelik tarihi ve şirket adı bilgileri bölümleri doldurularak kaydet butonuna basılır. Artık eklediğiniz aboneliğe ait faturaları mebbise girebilirsiniz.

MEBBİS Fatura Yükleme İşlem Adımları

                MEBBİS fatura yükleme işlemine başlamadan önce faturanızı taratarak veya fotoğrafını çekerek bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekmektedir. Fatura işlemleri için MEBBİS’e kurumsal kullanıcı ile giriş yapıldıktan sonra ödenek takip modülü Fatura işlemleri ve fatura girişi yolu izlenmelidir. Bu bölümde ilk olarak geçmişe yönelik faturalarınızı aratacağınız ekran karşınıza gelecektir. Faturanın daha önce sisteme girilip girilmediğini bu bölümden sorgulatabilirsiniz. Yeni fatura girmek için sol üstte bulunan yeni butonuna tıklanmalıdır. Ardından resimdeki bilgi giriş ekranı karşınıza gelmelidir.

MEBBİSe fatura girme

Gelen ekrandan önce abonelik türü seçilir ardından fatura, bina türü, şirket adı ve yıl içerisinde ödenek talebinde bulunduğunuz fatura sayısı karşınıza gelecektir. Sonrasında fatura numarası tüketim miktarı, fatura tarihi ve son ödeme tarihi bilgileri doldurularak resim bölümündeki dosya seç butonuna tıklanır. Gelen ekrandan tarayarak bilgisayarınıza aldığınız fatura seçilir ardından üstte bulunan kaydet düğmesine tıklanır. Kaydet düğmesinde faturanızın resminin ekranın sağına gelmesi gerekmektedir. Ardından en altta bulunan Faturayı onayla/ gönder butonuna basılır.

Karşınıza” Belgesini yüklediğim bu fatura için, daha önce ödenek İSTEMEDİĞİMİ beyan ediyorum. Aksi taktirde, işlemi gerçekleştiren kullanıcı olarak, tüm yasal sorumluluğu kabul ediyorum. Faturanız işleme alınması için gönderilecektir. Devam etmek istiyor musunuz?” uyarısı gelecektir uyarıya evet diyerek mebbis fatura girme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Okul Hizmetli Puantajı İşlemleri- Geçici İşçi- İşkur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu