Web Sitesi

Okul Web Sitesine İçerik Girme- Haber ve Duyuru-1

                Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her kurumda bulunması gereken .meb.k12.tr uzantılı web sitelerinin sürekli olarak güncel tutulması gerekmektedir. Sitede bulunan personel, iletişim ve okul bilgileri düzenli olarak güncellenmeli ve okul web sitesine içerik girme yani haber ve duyuru ekleme işlemi yapılmalıdır. Okul sitesine haber ekleme işlemi için meb web yönetim paneline yetkili kişinin kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

OKUL WEB SİTESİ YETKİLİ TANIMLAMA İLE İLGİLİ YAZIMIZI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ.

 

Okul Web Sitesine Haber Ekleme

                Meb web yönetim paneline yayınlama yetkili kişi bilgileri ile giriş yapıldıktan sonra resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

okul web sitesine içerik girme

Sol menüden içerik yönetimi sonrasında içerik butonlarına tıklayarak haber ve duyuru ekleme sayfasına ulaşabilirsiniz.  Sonrasında karşımıza gelen ekrandan haberler butonuna tıklandıktan sonra sitemize daha önce eklenmiş haberlerin listesi karşımıza gelecektir. Ardından sol üst köşede bulunan içerik ekle butonu ile okul sitesine haber ekleme sayfasına gidebilirsiniz. Butona tıklandığında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

okul web sitesine içerik girme

Bu  ekrandan öncelikle gireceğimiz haber ile ilgili manşet resmi girilmelidir. Boş bırakılırsa manşet resmi yerine meb logosu yayınlanmaktadır. Sonrasında başlık ve yayın bitiş tarihleri girilmelidir. Yayın bitiş tarihi yazının sitede görünmez olacağı tarihtir. Sonrasında isteğe bağlı olarak açıklama ilgili birim telefonu vb. bilgiler girilebilir. Sitede yayınlanacak haberin altına yazı yazmak haber içeriği girmek için içerik bölümü tıklanmalıdır. Bu bölüme yazmak istediğiniz yazı yazılmalı, resim eklemek istenirse Galeriden küçük fotoğraf ekle veya galeriden büyük fotoğraf ekle butonları kullanılmalıdır. Sonrasında sağ altta bulunan ekle butonu tıklanmalıdır. okul web sitesine içerik girme işleminin tamamlanması için sol en üst köşede bulunan YAYINLA butonu tıklanmalıdır.

Okul Web Sitesine Duyuru Girme

                Sol menüden içerik yönetimi sonrasında içerik butonlarına tıklayarak haber ve duyuru ekleme sayfasına ulaşabilirsiniz.  Sonrasında karşımıza gelen ekrandan duyurular butonuna tıklandıktan sonra sitemize daha önce eklenmiş duyuruların listesi karşımıza gelecektir. Ardından içerik ekle butonu ile okul web sitesine duyuru girme işlemine başlayabilirsiniz. Butona basıldıktan sonra resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

okul web sitesine içerik girme

                Gelen ekrandan manşet resmi, içerik ve istenilen bölümler doldurulduktan sonra sağ altta bulunan ekle butonuna tıklanmalı ardından sol üstte bulunan yayınla butonuna tıklanmalıdır. Böylece okul web sitesine içerik girme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Okul Web Sitesi Tema Değiştirme ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu