Web Sitesi

Okul Web Sitesi Yetki Verme İşlemleri (k12)

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan her kurumun bir internet sitesi bulunmaktadır. .meb.k12.tr uzantılı olan bu sitelerin içeriğinden kurum müdürlükleri sorumludur. Okul müdürleri okullarında oluşturdukları web sitesi komisyonuna yetki vermektedir. Okul web sitesi yetki verme işlemi yapmak için öncelikle meb web yönetim paneline giriş yapılmalıdır. Meb Web yönetim paneline ulaşmak için MEBBİS Girişi yapılmalıdır . Yönetim paneline giriş yapmak için mebbisten meb k12 panel seçeneğinden okulunuzun sitesi seçilmelidir. Okul adı gelmiyorsa öncelikle okul web sitemizin alan adını girmeliyiz.

r1 okulweb sitesi yetkili tanımlama

Alan adını girdikten sonra MEBPANEL düğmesine tıklamalıyız. Eğer okulumuza ait bir web sitesi yoksa yeni web adresi butonu ile yeni web adresi oluşturabilirsiniz. MEBPANEL düğmesine tıkladıktan sonra karşımı sonra karşımıza MEBBİS bilgileri giriş ekranı gelecektir. Bu ekrandan kurum kodu ve kurum şifresi ile giriş yapılır. Kurum şifresi ile sadece yetki tanımlama işlemi yapılabilir.

Okul Web Sitesi Yetki Tanımlama İşlemi- Kullanıcı Ekleme

Okul web sitesi yetki verme işlemi için sisteme giriş yapıldıktan sonra resimdeki menü karşınıza gelecektir. Karşınıza gelen sol menüden kullanıcılar bölümüne girilmelidir.

r1 okulweb sitesi yetkili tanımlama

Karşımıza çıkan ekrandan kullanıcı ekle düğmesi tıklandığında resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

okul sitesi yetki verme

Eklemek istediğiniz kullanıcının TC Kimlik Numarasını üst bölüme yazdıktan sonra yetki bölümüne gireceğiniz görevlinin yeni içerik yayınlamaya yetkisinin olup olmayacağını girmelisiniz.

Ardından görevlinin yayın ekibindeki görevini seçip telefon numarasını girerek ekle butonu ile okul web sitesi yetki verme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yetki verdiğiniz görevli yine mebweb panelinden kişisel mebbis kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme giriş yapabilecektir.

Mebweb Yetki Verme İnternet Yayın Ekibi Görevleri

Okul web sitesi yetki verme yapılmadan önce 2018 yılında güncellenen Okul Web Sitesi Yönergesini inceleniz gerekmektedir.

Meb web siteler yönergesine ulaşmak için tıklayın.

Bu yönergenin 3. Bölümünün 7. Maddesine göre web sitesi yayın ekibinde 4 farklı görev bulunmaktadır. Bu görevler:

Danışman: Okul Rehber Öğretmeni

Editör: Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni veya Türkçe Öğretmeni

İnternet Sitesi Yöneticisi: Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni veya Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni

İnternet Sitesi Yayın Ekibi Yöneticisi: Kurum Müdürü, Müdür Yardımcısı veya Müdür Baş yardımcısından oluşur.

Web Sitesi Yayın Komisyonunda görevli öğretmenler sene başı kurul toplantısında belirlenir.

İlginizi Çekebilir: EBA Kullanım Oranları Ve İstatistiklerini Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu