Personel İşleri

Geçici İşçi Özlük Dosyası ve İSG Evrakları

2018 yılında 696 numaralı kanun Hükmünde Kararname ile taşeron olarak çalışanlar geçici işçi ünvanı ile kadroya geçirilmişlerdir. Bu durumda olanlar için geçici işçi özlük dosyası hazırlanıp okulda saklanmalı ve istenirse ilgili il milli eğitim müdürlüklerine teslim edilmelidir. Bu dosyanın içinde kişisel bilgi- belgelerin yanı sıra aldığı eğitimler ile ilgili bilgiler ve İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili evraklar da bulunmalıdır.

geçici işçi özlük dosyası

Yukarıda geçici işçilerin dosyasında bulunması gereken evraklar belirtilmiştir. Bu evrakların örneklerini alltaki bölümden indirebilirsiniz.

Geçici İşçi Özlük Dosyası Evrakları

Geçici işçi özlük dosyası içerisinde ilk olarak nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma veya öğrenim durumunu gösterir belge varsa uyarı veya almış olduğu cezalara ilişkin bilgiler bulunmalıdır. Ayrıca hizmetliye verilen görevler ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir . Hizmetli görev dağılımı dosyasını aşağıdaki buton ile indirebilirsiniz.

Ayrıca geçici işçilerin özlük dosyalarının içerisine fazla çalışma onay belgesi eklenmeli ve bu belge geçici işçi tarafından imzalanmalıdır. Bir örneğine altta bulunan bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

Özlük dosyasının içerisine İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili evraklarda konulması gerekmektedir. Ayrıca bu görevlilerin kesinlikle İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alıp sertifikalandırmış olması gerekmektedir. İSG talimat ve tutanağı geçici işçi tarafından el ile doldurulup imzalanıp dosyasında saklanmalıdır.

İSG uyum ve iş başı eğitim formu eğitimi alan geçici işçi eğitimi veren ve iş veren vekili tarafından doldurulup imzalanarak dosyada saklanmalıdır.

Risk değerlendirme ve tehlikeleri belirleme anketi geçici işçi tarafından el yazısı ile doldurulup geçici işçi ve işveren vekili tarafından imzalanarak dosyalanması gerekmektedir.

Geçici İşçi Kişisel Koruyucu Donanım Evrakları

Geçici işçi özlük dosyası içerisine KKD yani kişisel koruyucu donanımlar ile ilgili evraklar. Teslim formları, standartlara uygunluğu malzeme cinsi, miktarı teslim eden, teslim tarihi vb bilgileri içeren tutanaklar da eklenmelidir. Bu form doldurulurken KKD En standartlar listesi incelenerek teslim formu doldurulmalıdır.

Yukarıda bulunan liste yardımı ile alttaki bağlantıdan zimmet listesini doldurulmalı teslim alan ve teslim edenler tarafından imza altına alınarak dosyada saklanması gerekmektedir.

Geçici İşçi puantaj işlemleri için tıklayın.

4857 sayılı iş kanununa ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. İyi günler bende sipariş vermek istiyorum yazıların hepsi bilgisayar çıktısı mı kaç sayfa oluyor bizim elle yazacağımız bölümler var mı müfettişler bilgisayar çıktısını kabul edemeyebiliyorlar ve fiyat nedir bilgi verir misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu