Personel İşleri

Aday Öğretmen Değerlendirme – Okul Müdürü ve Rehber Öğretmen 3 Değerlendirme

                Milli Eğitim bakanlığında yeni göreve başlayanlar bir yıldan az iki yıldan fazla olmamak üzere aday öğretmen statüsünde çalışır. Okula ilk atama yöntemi ile gelen aday öğretmenlere öncelikle MEBBİS üzerinden bir rehber öğretmen ve bir müdür ataması yapılır.

Aday Öğretmene Rehber Öğretmen ve Müdür görevlendirme ve tebliğ etme konulu yazı için tıklayın.

                Rehber öğretmen ve müdür ataması yapılan öğretmenler birinci dönem 1 ve 2. Dönem 2 kere olmak üzere aday öğretmen değerlendirme ve mebbise puan girilmesi gerekmektedir. Aday öğretmene müdür veya rehber öğretmen rolünde puan vermek için mebbis’e kişisel şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Rehber Öğretmen Olarak Aday Öğretmeni Değerlendirme

                Aday öğretmen değerlendirme işlemini rehber öğretmen rolü ile yapmak için öncelikle MEBBİS’e TC kimlik numarası ve kişisel şifre ile giriş yapılmalıdır. Ardından aday performans değerlendirme bölümüne girilmelidir. Giriş yapılınca karşınıza aday öğretmenin eksik değerlendirmeleri gelecektir.

aday öğretmen performans değerlendirme

Ardından sol menüden aday değerlendirmeye tıklanır.Sonrasında önce aday bilgileri bölümü ardından da değerlendirme formu seçilir ek listele butonuna basılır. Ardından gerekli puanlamalar eksiksiz olarak yapılıp altta bulunan hesapla ve kaydet butonları ile aday performans değerlendirme işlemi tamamlanır. Mebbis üzerinde yapılacak değerlendirmeye ek olarak değerlendirmenin kağıt üzerinde de doldurulması gerekmektedir. Aday öğretmen Performans değerlendirme formu için aşağıdaki forma tıklayın.

Okul Müdürü Olarak Aday Öğretmeni Değerlendirme

                Okul Müdürü olarak aday öğretmen değerlendirme işlemi için yine bireysel şifre ile MEBBİS’e giriş yapılıp aday performans değerlendirme bölümüne girilir.

aday öğretmen değerlendirme

                Resimdeki gibi eksik değerlendirmesi olan aday listesi karşınıza gelecektir. Sonrasında aday değerlendirme bölümünden aday bilgisi ve form seçimi yapılır. Gelen ekrandan gerekli değerlendirmeler yapılarak hesapla ve kaydet butonları ile aday öğretmen performans değerlendirme işlemi tamamlanır.

Dikkat Edilecek Hususlar:

  • Aday öğretmenlere 1 rehber öğretmen 1 müdür ve bir müfettiş ataması yapılır.
  • Müfettiş ataması Milli eğitim müdürlüklerince yapılmaktadır.
  • Aday öğretmenler 1. Dönem rehber öğretmen ve müdür tarafından birer kez, 2. Dönem rehber öğretmen tarafından 2, müdür tarafından 2 ve müfettiş tarafından 1 kere değerlendirilir.
  • Aday öğretmen değerlendirmelerin sonucunda başarılı olursa adaylık kaldırma sınavına girmeye hak kazanır ve sınavda da başarılı olursa adaylığı kaldırılır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Okul müdürüm tarafından 2. Ve 3. Performans degerlendirilmem ihmal edilmiş arada 60 günlük fark olduğundan sistem notu kabul etmiyor bu yüzden sınava girmeye hak kazanmiyorum ama fiilen 1 yıllık iş günümü doldurdum bu durumda 2 adaylık sınav hakkından birini kaybedermiyim lütfen yardimci olun teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu