İdari İşlerAday Öğretmen

Aday Öğretmen Dosyası Kapak Örnekleri- İçindekiler 2021-2022 Sistemi

Telegram grubumuz için tıklayın.

Aday öğretmen dosyası kapak- Milli Eğitim Bakanlığına atanan öğretmenler aday öğretmen olarak göreve başlamaktadır ve yetiştirme sürecine tabi olmaktadır. Öğretmen Geliştirme ve Yetiştirme Müdürlüğünün yayınladığı kılavuza göre aday öğretmenler mesleki gelişim dosyası hazırlamalıdır. Aday öğretmen dosyasında bulunması gerekenler:

  • Adaylık Dosyası Kapağı
  • Aday Öğretmen Yetiştirme Programı
  • Aday Öğretmen Formları
  • Danışman Öğretmen Formları
  • Hizmet İçi Eğitim ve Kurs Sertifikaları
  • Değerlendirme Evrakları

Belirtilen evraklar ayrı ayrı poşet dosyalara konarak mavi klasör içerisine eklenmeli değerlendirme için saklanmalıdır. Bu yazımızda dosyanın içerisinde olması gereken evrakları sizinle paylaşacağız.

Aday Öğretmen dosyanızı adınıza düzenleyerek gönderiyoruz detaylar için tıklayın.

Aday Öğretmen Dosyası Kapak Örnekleri

Dosyamızın ilk sayfasında aday öğretmen dosyası kapak olması gerekmektedir. Kapakta isim soy isim bilgilerine yer verilmelidir. Ayrıca isteğe bağlı olarak okul adı, branş, danışman bilgileri, okul müdürü ve maarif müfettişi bilgilerine yer verilebilir. Adaylık Dosyası Kapak Örneklerini aşağıdaki bağlantılar ile indirebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız kapaklardan beğendiğinizi seçerek kendinize göre düzenleyip bilgileri ekleyerek kullanabilirsiniz.

Aday Öğretmen Dosyasında Neler Olmalı?

Adaylık dosyasının içine ilk sayfa olarak aday öğretmen dosyası kapak eklenmeli ardından Yetiştirme Programı eklenmelidir. Kılavuz yani Aday Öğretmen Yetiştirme Programı ÖYGM tarafından paylaşılmıştır ve okullara yazı olarak gönderilmiştir. 4 Ocak 2021 öncesi ve sonrası olmak üzere iki farklı yetiştirme programı bulunmaktadır. Programları alttaki bağlantılar ile indirebilirsiniz.

aday öğretmen dosyası kapak

Dosyaya yetiştirme Programı eklendikten sonra hazırlanan aday öğretmen formları her hafta için ayrı poşet dosya açılarak dosyaya eklenmektedir. 4 Ocak 2021 Öncesi 7 Farklı Form 4 Ocak Sonrası 3 Farklı Form bulunmaktadır. Form örneklerine alttaki bağlantılar yardımıyla ulaşabilirsiniz.

4 Ocak Öncesi Formları

4 Ocak Sonrası Form Örnekleri

Aday öğretmen formları klasöre eklendikten sonra katılınan hizmet içi eğitim seminer ve kurs sertifikaları dosyaya eklenmelidir. Bu kısma sadece adaylık ile ilgili olan sertifikalar eklenmelidir.

Ardından dosyaya yapılan değerlendirmelerin evrakları eklenmelidir. Değerlendirme evrakları MEBBİS üzerinden çıkarılabileceği gibi EK 3 üzerinden değerlendirme kağıdı eklenebilir.

Aday öğretmen dosyasının içinde ayrıca bu süreçte adaylık ile ilgili yaptığınız ek bir faaliyet varsa eklenebilir mesela şehir kültürünü tanıma etkinliği kapsamında yapılan bir gezi ile ilgili rapor eklenebilir.

Aday Öğretmenin danışman öğretmen ve okul müdürü tarafından değerlendirilmesi ile ilgili yazımızı burdan okuyabilirsiniz. Konu hakkında sormak istediklerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Aday öğretmen dosyasında bulunması gerekenleri paylaşmışsınız hocam teşekkürler ama tam şekilde doldurulmuş hali var mı

    1. Yazının içinde bulunan bağlantılarda dolduurlmuş ve branşlara göre örnekleri bulabilirsiniz adınıza düzenlenmiş aday öğretmen dosyası için 0551 050 2629 Numaralı telefondan whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu