Maaş Ekders Tefbis TİF

Yeni Atanan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alır ? Ocak 2022

Bu yazımızda ocak 2022 ataması ile atanıp covid- 19 salgını nedeniyle 31.01.2022 itibariyle göreve başlayacak yaklaşık 20.000 öğretmen tarafından en fazla sorulan sorulardan biri olan yeni atanan öğretmen ne kadar maaş alır ? konusundan detaylıca bahsedeceğiz.

Devlet Memurları önce maaş alıp sonra çalışmaktadır. Yani devlet memuru göreve başladığı ilk gün itibariyle maaşı hak etmektedir. Memurlar Ayın 15 inde maaş aldığı için hak ettiği ilk maaşı ayın 15 i itibariyle alacaktır. Bu sebeple maaş hesaplamasında göreve başlama tarihi önemlidir. Öğretmenler 1 Şubat itibariyle göreve başlarsa 15 Şubatta bir tam birde yarım maaş alacaktır.

Net Olarak Yeni Atanan Öğretmen Ne Kadar Maaş Alır ?

Yeni göreve başlayan sözleşmeli öğretmen 6617 TL civarı maaş almaktadır. 15 Şubata kadar kalan 3300 TL civarı da 15 Şubat maaşında alınacaktır.
Kararnamelerin gönderilme tarihi 31 Ocak sonrası olarak ilan edildi ancak görev yapılacak olan ilçelere kararnamelerin hangi tarihte ulaşacağı net olarak bilinmiyor.

Yeni atanan öğretmen ne kadar maaş alır :Sözleşme imzalama ve göreve başlama tarihini 1 Şubat olarak hesaplayınca; 15 Şubatta alınacak maaş:

1-15 Şubat arası yarım maaş: 3300

15 Şubat Maaşı: 6617

15 Şubatta Ele geçecek maaş: 9900 TL civarında olacaktır.

Facebook grubumuzu takip etmek için tıklayın.

Bu hesap, sözleşme imzalama tarihine göre değişiklik gösterilebileceği gibi öğretmenler girdiği ders saatine göre ücret almaktadır. Ek ders için sözleşmeli öğretmenler her saat için 23.30 Tl almaktadır. Haftalık 15 saat ek dersi olan bir öğretmen 1400 Tl ek ders almaktadır. Okulda tutulan nöbet için haftalık olarak 70 Tl ücret ödenmektedir. Ayrıca Destekleme ve Yetiştirme Kursunda görev alan öğretmenler saatlik 47 Tl civarında ücret alamktadır.

Öğretmenlere Ek Gelirler

Öğretmenler her ayın 15inde maaş almaktadır. Ayrıca girilen ders, egzersiz, kurslar ve seminerler için ek ders ücreti almaktadır. Bu ödemeler dışında öğretmenlere eylül ayında kırtasiye ücreti olarak bilinen Eğitim Öğretime hazırlık ödeneği de almaktadır. 2021 Eylül Ayında bu tutar 1250 TL idi r. Öğretmenler ayrıca sınav görevine başvurabilmektedir. Sınavdaki görevine göre sınav başı 200-250 TL civarı bir ücret alabilmektedir.

Sınav görevlerini bu bölümden takip edebilirsiniz.

Yeni öğretmen maaşı konusu özetlenecek olursa 1 Şubatta göreve başlayan öğretmen tahmini olarak 15 Şubatta 9900 TL maaş alacaktır. Sonraki aylarda ise 6600 Tl civarı maaş alacaktır. Bunun haricinde girilen ders sayısına göre, tutulan nöbete göre, açıklan kurs ve egzersizlere göre değişen ek ders ücreti alınmaktadır. Ek ders ücreti 0- 5000 Tl arasında değişebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu