Kapat
Reklam Alanı
Reklam Alanı
eokul
Mebbis- E-Okul 7.677 4

E- Okul Devamsızlık Mektubu Çıkarma

                Okulumuzda fazla devamsızlık yapan öğrencilere belirli periyotlar ile devamsızlık mektubu gönderilmelidir. Devamsızlığı 7 gün, 12 gün, 17 gün ve 20 Güne ulaşan öğrencilere devamsızlık mektubu oluşturulup veliye imzalatılması gerekmektedir. E Okul devamsızlık mektubu çıkarma işlemi devamsızlıklar girildikten sonra ilgili raporu alarak kolayca alınabilir.

E- Okul Devamsızlık Mektubu Raporu Alma

                E Okul devamsızlık mektubu çıkarma işlemi için e okul sistemine kurumsal kullanıcı ile giriş yapıldıktan sonra kurum işlemleri modülünden devamsızlık işlemleri modülü seçilmelidir. Ardından Devamsızlık Mektubu bölümüne girilmelidir. Devamsızlık Mektubu bölümünde resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

E Okul devamsızlık mektubu çıkarma

                Yukarıda bulunan yazıcı simgeli raporlar bölümüne tıklayarak karşımıza çıkan rapor sunucusundan öğrenci devamsızlık mektubu seçeneği seçilir. Sonrasında karşımıza gelen ekrandan sınıf ve şube seçimi yapılarak tamam düğmesine tıklanır.Sonrasında devamsızlık mektubu gönderdiğimiz öğrencilere devamsızlık mektubunu gönderdiğimizi kaydetmemiz gerekmektedir.

E- Okul Devamsızlık Mektubu Gönderildikten Sonra Onaylama

                E Okul devamsızlık mektubu çıkarma işlemini tamamladıktan sonradan mektup göndereceğimiz öğrencilere mektup çıkarırken eskiden gönderilen mektupların tekrar karşımıza çıkmaması için mektuplara gönderildi seçeneğini işaretlememiz gerekmektedir. E okul Kurum işlemleri devamsızlık işlemleri devamsızlık mektubu bölümüne girmemiz gerekmektedir. Sonrasında karşınıza gelen ekrandan uyarı dilimi bölümünden 7 Gün, 12 Gün, 17 Gün ve 20 Gün seçeneklerinden size uygun olanı seçmelisiniz.Sonrasında mektubun gönderilme tarihini seçerek devamsızlık mektubunun gönderildiği tarih işaretlenmelidir.  Tarih girildikten sonra aşağıda liste olarak çıkan bölümden öğrencilere devamsızlık mektubu Gönderildi veya Gönderilmedi olarak işaretlenmelidir. Ardından yukarıda bulunan kaydet butonuna basarak devamsızlık mektubu gönderme işlemini başarı ile tamamlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: E- Okulda Devamsızlık Girme

İlginizi Çekebilir: E- Kurs Devamsızlık girme sürekli devamsız öğrenciyi sınıftan çıkarma işlemleri

“E- Okul Devamsızlık Mektubu Çıkarma” üzerine 4 yorum

  1. karne birgilerimi ögren istiyorum saygılar halime nur rencber

    1. mebbilgi dedi ki:

      eokul vbs üzerinden bakabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.