Mebbis- E-Okul

E Okul Devamsızlık Girişi Yapma- 2022 Normal ve Özürlü Devamsızlık Girişi

Okula kayıtlı olup okula gelmeyen, özürlü- özürsüz devamsızlık yapan, geç kalan öğrencilerin e-okul sistemine düzenli olarak kaydedilmesi gerekmektedir. Bu sayede öğrencilerin devamsızlıkları kayıt altına alınmış, devamsızlık yapan öğrenciler belirlenmekte, devamsızlık mektubu oluşturulabilmekte ve sürekli devamsız iş ve işlemleri yapılabilmektedir. Bu tarz iş ve işlemleri yapmak için öncelikle e okul devamsızlık girişi yapmalıyız.

E Okul Devamsızlık Girişi Nasıl Yapılır

                E- Okul Yönetim bilgi sistemine kurumsal kullanıcı, yada yetkili kullanıcı tarafından giriş yapıldıktan sonra kurum işlemleri modülüne giriş yapılır. E okul devamsızlık girişi işlemi için Devamsızlık işlemleri menüsünden günlük devamsızlık girişi bölümü seçilir. Sonrasında karşımıza sınıf ve devamsızlık tarihini gireceğimiz ekran gelir.

E okul devamsızlık girişi

Gelen ekrandan listele butonuna tıklandıktan sonra sınıf  listesi karşımıza gelecektir.  Listede tam gün yarım gün ve geç devamsızlık seçeneklerinden ilgili olanlar seçildikten sonra sol üst köşede bulunan kaydet butonu tıklanarak devamsızlık girme işlemini tamamlayabiliriz.

                2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında yapılan güncellemeye göre devamsızlık girişini bitirdiğimiz ayın devamsızlığını onaylamalıyız. E okul devamsızlık onaylama işlemi için yine kurum işlemleri modülünden devamsızlık girişi bölümüne gelinmeli sonrasında okul devamsızlık girişi onay işlemleri seçeneği seçilmelidir.

E okul devamsızlık girişi

                Resimdeki ekran karşınıza geldikten sonra devamsızlık girişini tamamladığınız ayın yanındaki kutucuk işaretlenerek kaydet butonuna tıklanarak devamsızlık onaylama yapabiliriz.

E Okul Özürlü Devamsızlık Girme- Rapor Sevk İzinli Öğrencilere Devamsızlık Girişi

                Resmi bir bahanesi olarak okula girmeyen öğrenciler için e okul devamsızlık girişi işlemi yapılması gerekmektedir. Bu işlem için e okul öğrenci işlemleri bölümüne girildikten sonra arama bölümüne gelinerek işlem yapılmak istenen öğrenci aranır ve sol tarafında bulunan klasör işaretine tıklanarak öğrencinin sayfasına girilir. Açılan sayfada bulunan özürlü devamsızlık bölümüne tıklanır ve resimdeki ekran karşımıza gelir.

E okul devamsızlık girişi

                Karşımıza gelen ekrandan öncelikle yapılan devamsızlığa ait özrün nedeni seçilir. Sonrasında özürlü devamsızlığın başlangıç tarihi seçilir ardından altta bulunan kutuya bu devamsızlığa ait devamsızlık süresi yazılır. Altta bulunan açıklama bölümü de doldurulduktan sonra sol üst köşede bulunan kaydet butonuna tıklanır ve ilgili devamsızlık kaydedilmiş olur.

İlginizi Çekebilir: Sürekli Devamsız Öğrenci İşlemleri

İlginizi Çekebilir: Devamsızlık Mektubu Çıkarma 

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. ben okul devamsızlıklarıma bakmak istiyorum ama nasıl gireceğimi bilmiyorum bana yardımcı olurmusun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu