Mebbis- E-Okul

Eokul Duyuru Ekleme- Öğrencilere E-Okul Üzerinden Duyuru Yapma -1

Okullarda yapılacak duyurular için bir çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Okul web siteleri, sms sistemleri,  mektup gibi farklı yöntemler kullanılmaktadır. Fazla kullanılmasa da Eokul duyuru ekleme işlemi ile de öğrencilere basit, hızlı ve ücretsiz olarak resmi duyuru yapılabilir. E- okul duyuru ekleme için yönetici olarak sisteme girilip kurum işlemleri modülünden bilgi girişi ardından öğrenci duyuru işlemleri kullanılmaktadır.

Eokul Duyuru Ekleme Detaylı Anlatım

Okulunuzdaki öğrencilere duyuru yapmak için eokul duyuru ekleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem için E okula kurumsal kullanıcı olarak giriş yapılmalıdır. Sonrasında kurum işlemleri seçeneği seçilmelidir. Ardından resimdeki gibi öğrenci duyuru işlemleri seçeneği seçilir.

eokul duyuru ekleme

Resimdeki seçenekler seçildikten sonra duyuruyu yayınlayacağınız kitleyi, duyurunun yayınlanacağı tarihi ve duyurunun içeriğini seçeceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Bunun için yeni butonuna tıklanmalıdır. Örnek bir duyuru ekranı resimde gösterilmiştir.

eokul duyuru yapma

Resimdeki gibi bilgileri doldurduktan sonra kaydet butonunu kullanarak duyuru kaydedilir. Duyuru yapıldıktan sonra e-okulda belirttiğiniz tarihler arasında belirttiğiniz kitleye e-okul veli bilgilendirme sistemine girenlerin karşısına duyuru olarak gelecektir.

Eklediğiniz duyuruyu silmek düzenlemek için yine aynı bölüme girmeniz gerekmektedir. Öğrenci duyuru işlemleri menüsüne girince yapılan duyuru listesi karşınıza gelecektir. İstediğiniz duyuruyu seçerek düzenleme ve silme işlemi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Okul web sitesine duyuru ekleme 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu