Personel İşleriMebbis- E-Okul

Kademe Terfi Nasıl Yapılır? MEBBİS ve Özlük İşlemleri-6

Kademe terfi nasıl yapılır? Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan öğretmen, müdür yardımcısı ve müdürler her yıl bir kademe alır, kalkınmada öncelikli bölgede çalışanlar iki yılda bir ek kademe, 8 yıl disiplin cezası almayanlar bir kademe ve  yüksek lisans yapan öğretmen ve idareciler de bir kademe almaktadır. Peki kademe terfi nasıl yapılır?  Kademe terfii yapmak için mebbisten kademesi gelen öğretmenleri listelemek, kademe terfiyi mebbise işlemek, kademe terfii formunu doldurup ilçe milli eğitim müdürlüğüne iletilmesi gerekmektedir.

Kademe Terfii Yapma MEBBİS İşlemleri

Kademesi gelen öğretmen listesini öncelikle MEBBİS üzerinden listesi alınması sonrasında MEBBİS’ e kademe terfiinin girilmesi gerekmektedir. Kademe terfi nasıl yapılır işlemi için MEBBİS kurumsala giriş yaptıktan sonra E- Personel Modülüne giriş yapılmalıdır. Sonra Ara butonu ile öğretmen listesi karşınız gelecektir. Bu listeden herhangi bir öğretmenin solunda bulunan klasör simgesi tıklanmalı sonrasında sol menüden terfii işlemleri ardından terfii seçeneği seçilmelidir.

kademe terfii nasıl yapılır

Gelen ekrandan kademe seçeneği seçilip yıl ve ay bilgisi seçilir ve liste al butonuna tıklanır. Ardından terfii alacak personel listesi ekranın altına gelecektir. Terfii alacak öğretmenin yanındaki klasör simgesine tıklanır veya öğretmenin adı listede görünmüyor ise e- personel modülünden öğretmen seçilip bilgi girişi menüsünden kadro kaydı seçilir. Yukarıda bulunan (+) simgesi tıklanır.

kademe terfii yapma

Gelen ekrandan terfi tarihi kadro tahsis tarihi yazılır. Alttan terfii nedeni seçilir standart her yıl alınan kademe için 657 sk. 64 madde seçilir. Hak aylık ve emekli kademe ve dereceleri girilir. Yıllık kademelerde artan aylar boş girilir. Terfii tarihi değişti ise artan ay gün sistem tarafından eklenir. Ardından KHA Ek gösterge seçeneğinin yanında bulunan ara butonu ile unvan, öğrenim durumu ve derece girilir. Tarih olarak 01/01/1988 seçilir. Ara butonuna basılır ve altta gelen klasör simgesi tıklanır. Böylece ek gösterge seçilmiş olacaktır.  İşlem çeşidi seçeneği için her ikisi seçilir. Onay tarih ve sayısı verilerek kademe terfii yapma işlemi tamamlamak için kaydet butonu kullanılır.

Kademe Terfii Nasıl Yapılır – Özlük İşlemleri

Kademe terfi nasıl yapılır işleminde MEBBİS bölümü tamamlandıktan sonra kademe terfii formu doldurularak ilçe milli eğitim müdürlüğü özlük bölümüne DYS sistemi üzerinden gönderilmeli ve Maaş güncelleme tarihleri içerisinde maaş güncelleme formu doldurularak ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edilmelidir. Kademe terfii formu maaş güncellemeye ek olarak eklenmelidir. Kademe terfii formunu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

KADEME TERFİ Dosyasını İndirmek İçin Tıklayın.

Kademe terfii işlemleri tamamlandıktan sonra terfiinin SGK hitap sistemine de işlenmesi gerekmektedir. Bu işlemler bazı ilçelerde ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılmakta olup bazı ilçelerde yetki okul müdürlüklerine devredilmiştir.

İlginizi Çekebilir: Eokul Duyuru Ekleme- Öğrencilere E-Okul Üzerinden Duyuru Yapma

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu