Mebbis- E-Okul

MEBBİS Şifre Verme- MEBBİS Cep Telefonu Değiştirme

                2018 Ekim ayında yapılan değişiklikten sonra okula yeni atanan öğretmenlere MEBBİS şifre verme veya öğretmenlerin cep telefonu bilgilerini değiştirmek için MEBBİS- DYS entegrasyonu yapılmıştır. Yeni sisteme göre MEBBİS şifre tanımlamak için öğretmenden dilekçe almak ve bu dilekçeyi Doküman Yönetim Sistemine (DYS) kaydetmeniz gerekmektedir.

 

MEBBİS ŞİFRE VERME DYS KAYIT

                Şifresini kaybeden, cep telefonu değişikliği yapan veya yeni atanan öğretmene MEBBİS şifre verme için öğretmenin dilekçesi alınır ve taranarak bilgisayara kaydedilir. Sonrasında DYS’ ye Birim gelen evrak kayıt kullanıcısı rolü ile giriş yapılır. Sonrasında evrak işlemleri evrak kayıt seçeneği seçilir.

MEBBİS şifre verme

Ardından gelen ekrandan doküman seç butonu ile taradığınız dilekçeyi kaydetmeniz gerekmektedir.

MEBBİS şifre verme

Sonrasında sağ alt bölümde bulunan dağıtım listesi bölümünden birim ekle seçeneği ile kurum seçimi yapınız.

MEBBİS şifre verme

Sonrasında altta bulunan evrak bilgileri doldurulup yanında bulunan dilekçe bilgileri bölümüne geçilir. Bu bölümdeki bilgiler kesinlikle eksiksiz doldurulmalıdır. Bu bölümde girdiğimiz bilgiler MEBBİS kişisel bilgiler bölümüne kayıt edilecektir.

MEBBİS şifre verme

Resimdeki gibi yazının kaydedildiğine dair tarih ve yazı uyarı olarak verilecektir. Bu bilgileri not alınız. MEBBİS kısmında bu bilgiler istenecektir.

İlginizi Çekebilir: Aday Öğretmen İş ve İşlemleri

MEBBİS Şifre Verme MEBBİS Kişisel Şifre Modülü İşlemleri

                Dilekçe sisteme kaydedildikten sonra MEBBİS şifre verme işlemi için yapılması gereken MEBBİS’e girilerek Kişisel Şifre Modülüne giriş yapılmalıdır. Ardından sözleşmeli öğretmen yada öğretmen şifre tanımlama bölümüne girilir.

MEBBİS şifre verme

Sonrasında karşımıza gelen bölümden öncelikle öğretmen seçimi yapılır. Sonra DYS sisteminden cep telefonunu getir düğmesine tıklanır. Öğretmenin cep telefonu numarası karşımıza geldikten sonra E Posta Şifre ve Şifre Onayı bölümleri doldurularak yukarıda bulunan kaydet butonu tıklanarak Mebbis şifre tanımlama işlemi tamamlanır.

Sisteme Kayıtlı Ve Cep Telefonu Değişmemiş Olanlar İçin Şifre Alma

MEBBİS Şifremi unuttum diyenler eğer cep telefonu numarası sistemde kayıtlı ise idareye dilekçe vermeden kendileri yeni şifre alabilir. Bu işlem için öncelikle MEBBBİS sistemine giriş yapılarak şifre bölümünün altında bulunan şifremi unuttum butonu tıklanmalıdır.

mebbis şifremi unuttum

Ardından karşımıza gelen ekrandan kullanıcı adı, cep telefonu, TC kimlik no, doğum tarihi ve yakın tc kimlik numarası(aile bireylerinden olması gerekir) bölümlerini eksiksiz doldurarak yeni şifrenin cep telefonunuza gönderiminin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. MEBBİS şifre verme biraz karışık olmuş ama güzel özetlemişsiniz dilekçe örnekleri de var sayenizde hızlıca hallettim. DYS bağlantısı biraz işi zorlaştırmış fakat güvenilirliği artırmış. Önceden bazı idareciler şifremizi kafasına göre değiştirip giriş yapabiliyordu. Artık böyle bir durum mümkün olmayacak. Ayrıca E-devlet girişi de şifresini unutanlar için iyi oldu sadece yeni atamalar için biraz uğraştıracak

  2. Merhabalar hocam özel eğitim hazırlanmış formu var mı.. ayrıca telefon numarası var mı..nereyi arayayım teşekkür ettim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu