İdari İşlerMebbis- E-Okul

Mebbis Yıllık İzin İşlemleri Kullanma ve İzin Ekleme

Milli Eğitim Bakanlığı İzin yönergesine göre bakanlıkta çalışan tüm personellerin yıllık izin, mazeret izni, hastalık- refakat izni, aylıksız iizin gibi izin konuları belirlenmiş olup yapılacak tüm iş ve işlemler bu yönergeye uygun olarak yapılmalıdır. Ayrıca izin konusunda yapılan tüm işlemler MEBBİS üzerinden kayıt altına alınmalıdır Mebbis yıllık izin işlemleri

Mebbis Yıllık İzin İşlemleri Tanımlama Kullandırma

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı çalışıp öğretmenlik haricinde görev yapan memurlar, okul kurum yöneticiliği yapanlar ve yüzyüze eğitim yapılmayan kurumlarda çalışan öğretmenlere hizmet sürelerine göre:

1 Yıl – 10 Yıl Arası Hizmet Süresi Bulunanlar– 20 Gün
10 Yıl – 20 Yıl Arası Hizmet Süresi Bulunanlar –30 Gün
Yıllık İzin hakları bulunmaktadır. Bu süreler hesaplanırken hangi statüde olursa olsun memurun kamu kurum ve kuruluşlarında geçirdiği hizmet süreleri dikkate alınmalıdır.

Mebbis yıllık izin işlemleri için MEBBİS sistemine kurumsal olarak giriş yapılması gerekmektedir. Mebbiste yapılacak yıllık izin işlemlerininin tamamı için E- personel Modülü kullanılmaktadır. E- Personel modülüne girip ARA butonuna tıklandığında kurumda görev yapan personel listesi karşınıza gelecektir. Yıllık izin işlemi yapmak istediğiniz personelin sol tarafında bulunan klasör simgesine tıklayarak personel bilgilerine ulaşabilirsiniz.

mebbis yıllık izin işlemleri

Karşınıza gelen ekrandan sol menüde bulunan izin işlemleri Yıllık İzin linkleri tıklanır. Ardından personelin geçmişte kullandığı yıllık izinler ekrana gelecektir sol üst bölümde bulunan yeni butonuna tıklayarak yeni yıllık izin girebilirsiniz. Butona bastığınızda karşınız resimdeki ekran gelecektir.

meb yıllık izin

Gelen ekrandan yıllık iznin başlama tarihi, yıllık iznin süresi, yıllık iznin ait olduğu yıl yıllık izni geçireceği adres, onay tarihi ve onay sayısı bölümleri doldurularak işlem durumu seçilerek üst menüden kaydet butonu tıklanmalıdır.

https://mebbilgi.com/ayakta-tedavi-beyan-belgesi-indir-dikkat-edilecek-hususlar/


Kalan Yıllık İzinleri Görüntüleme- Yeni Kayıt

Mebbis yıllık izin işlemleri olarak yapılacak bir diğer işlem personelin kalan yıllık izin hakkını görüntüleme ve hata varsa yeni eklemektir. Bunun için yine izin işlemleri kalan yıllık izin bilgileri bölümü kullanılmalıdır. Bölüme girildiğinde kalan yıllık izin bilgilerinin listesi ekrana gelecektir. Eksiklik var ise yeni butonuna tıklanır.

müdür müdür yardımcısı yıllık izin

Bu bölümde kişinin önceki yıllardan kalan yıllık izin süreleri girilmelidir.

İlginizi Çekebilir: Kademe ve Derece Terfii Nasıl Yapılır?

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu