Diğer İdari İşler

Kurum Standartları Veli Girişi Nasıl Yapılır 2022

2015- 2016 eğitim öğretim yılında başlatılan kurum standartları uygulaması ile öğrenci, öğretmen ve veliler bağlı bulundukları okulları değerlendirmeye başlamıştır. İlköğretim kurumlarında uygulanan bu uygulama ile okul öncesi eğitim, ilkokul ortaokul ve imam hatip ortaokulları bu uygulamaya tabii tutulmaktadır. Kurum standartlarına öğretmenler MEBBİS şifresi ile giriş yapmaktadır. Kurum standartları veli girişi ise aşağıdaki bağlantı ile yapılmaktadır. Kurum standartları veli girişi yapabilmek için öğrencinin okul numarası, velinin TC kimlik numarası, veli nüfus cüzdan seri ve numarası ayrıca aile bireylerinden birinin TC kimlik numarasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Buraya tıklayarak kurum standartları sistemine giriş yapabilirsiniz.

Kurum Standartları Veli Girişi

2021 2022Eğitim öğretim yılında ilköğretim kurumları için kurum standartları veli girişi başlamıştır. Yukarıdaki adrese tıklayarak siteye girdiğinizde resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

kurum standartları veli girişi

Formdaki bilgileri doldurduğunuzda kurum değerlendirme ekranı karşınıza gelecektir. Bu form 6 sayfadan oluşmakta olup sayfadaki soruları cevapladıktan sonra sonraki sayfa butonuna tıklamanız gerekmektedir.

kurum standartları giriş

Son sayfadaki soruları da bitirdikten sonra değerlendirmeyi bitir butonuna basarak değerlendirmeyi tamamlayabilirsiniz. Veli olmanıza rağmen sisteme giriş yapamıyorsanız sebebi öğrencinin velisi olarak sizin tanımlanmamanız olabilir. Bu sorunu düzeltmek için okul idaresine başvurarak öğrenci velisi olarak sizin kaydedilmenizi talep edebilirsiniz. Yada öğrenci velisi anne veya baba olabileceği için eşinizin bilgileri ile değerlendirme yapmayı deneyebilirsiniz.

Kurum Standartları Dikkat Edilecek Hususlar

1- Kurum standartları veli girişi ve öğrenci girişleri zorunlu değil, isteğe bağlıdır. Öğretmen idareci ve okul aile birliği üyesi olup veli olanların zorunlu olarak değerlendirme yapması gerekmektedir.

2-Kurum standartlarına veli olmanıza rağmen giriş yaparken hata alıyorsanız veli bilgisi e-okuldan alındığı için eşinizin bilgileri ile giriş yapılabilir.

3- Okullar sizin anketteki sorulara verdiğiniz cevabı göremez sadece değerlendirme yapıp yapmadığınızı görebilir.

4- Veli, yönetici, öğrenci ve öğretmen anketleri 9 Nisan 2019 tarihinde açılmıştır. Sistem ile ilgili tüm veri girişleri 30 Haziran 2022 tarihinde kapatılacaktır.

5- Okul Müdürlükleri okul künye bilgilerini onaylamadan kurum standartları veri giriş ekranları açılmayacaktır.

MEB okula başlama yaşları ile ilgili yazımızı okumak için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu