Mebbis- E-Okul

EOkul Öğretmen Tanımlama(3001)

                Okula yeni atanan veya tayin yolu ile okula gelen öğretmenlere şifre vermek için eokul öğretmen tanımlama işlemi yapılmalıdır. E- Okula yeni öğretmen eklemek için Kurum kodu ve şifresi ile E- Okul sistemine giriş yapılmalıdır. Sol menüde bulunan Yönetici modülüne tıklanarak gelen ekrandan kullanıcı işlemleri sonra tanımlama bilgileri seçeneği seçilmelidir. Ardından karşımıza gelen ekranda yukarıda bulunan + simgesi tıklanmalıdır.

eokul öğretmen tanımlama

                Gelen ekrandan kullanıcı adı yazılmalı, TC Kimlik Numarası eklenmeli, Adı soyadı ve E-  Mail Kısımları yazılmalıdır. Sonrasında TC kimlik no kısıtlaması alanına öğretmenin kimlik numarası yazılmalı sonrasında önceden açtığımız gruplardan biri seçilerek şifre ve tekrarı girilerek yukarıda bulunan kaydet butonuna basılmalıdır. Daha önce oluşturduğunuz bir grup yoksa yeni grup oluşturma işlemi için yazının devamını takip edebilirsiniz.

Eokul Öğretmen Tanımlama- Güvenlik Grupları

                Eokul öğretmen tanımlama işlemi yaparken grup seçim bölümü boş geliyor ise eokul grup oluşturma işlemi yapmalısınız. Okuldaki her öğretmenin veya idarecinin farklı görevleri vardır. Bu sebeple kullanıcılara görevlerine göre yetki verilmesi gerekmektedir. Örneğin branş öğretmenine okul öncesi işlemlerini vermek veya öğretmenlere okulun idari işlerine müdahale edecek kadar yetki vermek doğru olmayacaktır. Bu sebeple E- Okulda güvenlik grupları bölümleri oluşturulmuştur. Öğretmenler ilgili gruba atanarak o grubun yetkileri tanımlanır ve sonrasında öğretmen o gruba atanarak sadece grubun yetkilerini kullanabilir.

Eokul Öğretmen Tanımlama- Güvenlik Grubu Oluşturma

Eokul güvenlik grubu oluşturma işlemi için eokula yönetici olarak girildikten sonra yönetici modülüne girilmelidir. Ardından Güvenlik Grupları bölümüne sonrasında açılan gruplar seçeneği tıklanmalıdır. Sonrasında sol üst bölümde bulunan “+” seçeneği seçilmelidir.

eokul öğretmen tanımlama

Ardından resimdeki ekran karşımıza gelecektir. Grup adı ve açıklamasını girdikten sonra kaydet butonu ile grup oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz. Açılan her gruba farklı yetkiler verilmelidir. Bu sebeple yine aynı menüden Grubun yetkileri seçeneği seçilerek oluşturduğunuz güvenlik grubunun her modül için ayrı ayrı yetki tanımlamasını yaparak daha güvenli bir yönetim sistemi kullanabilirsiniz. Ayrıca idari grup ile öğretmen grubunu bu şekilde ayırabilirsiniz.

Sözleşmeli – Aday Öğretmen Formları- İş ve İşlemleri konulu yazımızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. E okul öğretmen tanımlama işlemini yaptık fakat tanımladığımız öğretmen davranış notu giremiyo ve modülleri tam anlamı ile kullanamıyor ne yapmamız lazım

    1. TC Kimlik numarası kısıtlaması yapmanız lazım. Öğretmen tanımlama bölümünden yapabilirsiniz.

  2. Eş durumundan şubatta tayinim çıktı farklı bi ilçeye. Başvurum vardı kurs açabilmek için E okuldan Tanımlanabilir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu