Mebbis- E-Okul

Eokul Sınıf Kitaplığı Oluşturma 2-Eokul Öğrenci Okuduğu Kitapları Belirleme

Eokul sınıf kitaplığı oluşturma işlemi okullarda bulunan ders kitabı hariç diğer kitapları kayıt altına almak, öğrencilere kitap dağıtımı yapmak ve öğrencilerin okuduğu kitapları belirlemek için kullanılmaktadır. Bu işlem ve  eokul öğrenci okuduğu kitap belirleme işlemleri E- Okul Yönetim Bilgi sistemi üzerinden sınıf rehber öğretmeni tarafından yapılmaktadır.

Eokul Sınıf Kitaplığı Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Eokul sınıf kitaplığı listesi oluşturmak için öncelikle E- Okul Yönetim Bilgi Sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Okula buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra solda bulunan seçeneklerden kurum işlemleri seçilmelidir. Ardından karşımıza gelen ekrandan okuduğu kitaplar seçeneği tıklanmalıdır.

Eokul sınıf kitaplığı oluşturma

Sonrasında altında bulunan sınıf kitaplığı oluşturma seçeneği seçilmelidir. Karşımıza sınıf/ şube seçim bölümü gelecektir. Şube seçildikten sonra seç butonuna basıldığında alttaki resimdeki gibi kitap bilgileri giriş ekranı gelecektir.

eokul kitap sayısı

Gelen Ekrandan Kitap Grubu,(edebiyat, müzik, bilişim vb.), kitap türü (fiziksel gelişim, insan ilişkileri, başarı öyküleri vb.), sayfa sayısı ve kitap adı bilgileri girildikten sonra sol üstte bulunan kaydet butonuna basılmalıdır. Kaydet butonuna tıklandıktan sonra kitabımız sınıf kitaplığına eklenecektir. Tüm kitapların girişi yapıldıktan sonra Eokul sınıf kitaplığı oluşturma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Eokul Öğrenci Okuduğu Kitaplar- Eokul Okuduğu Kitap Sayısı

Eokul öğrenci okuduğu kitap belirleme işlemi için Eokula giriş yapıp kurum işlemleri seçildikten sonra sırasıyla okuduğu kitaplar, öğrenci kitap bilgileri seçenekleri seçilmelidir. Sonrasında sınıf şube seçimi yapılmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra sınıf listesinin bulunduğu ekran karşımıza gelecektir. Bu ekranda kitap girişi yapılacak öğrencinin isminin sağında bulunan klasör simgesi tıklanmalıdır.

Eokul öğrenci okuduğu kitap

Sonrasında gelen kitap listesinden öğrencinin okuduğu kitap yada kitaplar seçilmelidir ve sol üstte disket simgesi olarak görünen kaydet butonu tıklanmalıdır. Bu işlemler yapıldıktan sonra öğrencinin okuduğu kitaplar otomatik olarak toplanacak ve öğrenci kitap sayısı belirlenecektir. Öğrencilere verilen karnede okuduğu kitap sayısı bu bölümden yapılan işlemler sonucu otomatik olarak oluşacaktır. Ayrıca bu bilgiler E- Okul veli bilgilendirme sisteminde de görünecektir. Öğrenci bilgilerine de otomatik olarak eklenecektir. Eokul öğrenci okuduğu kitap bilgisi sürekli olarak sistem üzerinden güncellenmeli. Sınıf kitaplığına yeni kitap geldikçe sisteme girilmelidir.

E-Okul İle İlgili Diğer İçeriklerimize alttaki bağlantılar ile ulaşabilirsiniz.

Eokul Resim Ekleme yazımız için tıklayın.
Eokul Devamsızlık İşlemleri yazısı için tıklayın.
Eokul Duyuru Ekleme yazımız için tıklayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu